Akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková získala na MS bronz v slopestyle

Titul svetovej šampiónky si vybojovala Nemka Lisa Zimmermannová.

Na archívnej snímke slovenská akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková v kvalifikačnej jazde počas XXII. zimných olympijských hier v Extrém Parku na Červenej Poľane 11. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

Kreischberg 21. januára (TASR) - Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková získala na majstrovstvách sveta v rakúskom Kreischbergu bronzovú medailu v disciplíne slopestyle a dosiahla životný úspech. Členka klubu Freeski Academy dosiahla životný úspech a výrazne vylepšila svoje doterajšie maximum, ktorým bolo 16. miesto z MS 2013 v Nórsku. Titul svetovej šampiónky si v tejto olympijskej disciplíne vybojovala Nemka Lisa Zimmermannová (85,80 b), striebro patrí Britke Katie Summerhayesovej (82,80 b). Stromková získala 77,60 b.

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka sa prebojovala do šesťčlenného finále z tretieho miesta kvalifikácie s hodnotením 81,80 bodu. Boje o medaily odštartovali v stredu popoludní za priaznivého počasia a Stromková sa vydala na trať ako tretia v poradí, keďže Kanaďanka Yuki Cubotová na štart nenastúpila. V prvej jazde stavila na istotu, no pri jednoduchšom prevedení skokov sa nevyhla drobnému zaváhaniu a so známkou 69,20 b figurovala na priebežnej tretej priečke. V druhom kole ešte vylepšila svoje hodnotenie, ale na prvé dve pretekárky z kvalifikácie Lisu Zimmermannovú a Katie Summerhayesovú to nestačilo. Práve nemecká reprezentantka predviedla skvelý výkon, keď po prvej nevydarenej jazde bola piata, no po druhej sa jasne vyšvihla na čelo poradia. V treťom kole mala Stromková už pred svojou jazdou istotu medaily, keďže jej súperky z Talianska a Nórska si v bodovom hodnotení neprilepšili.

Stromková napodobnila úspech snoubordistky Klaudie Medlovej, ktorá pár hodín predtým získala kov rovnakého lesku v rovnomennej disciplíne.