Dobré noviny
Ocenenie Sociálny čin roka 2013 získalo aj mesto Banská Bystrica
TASR
TASR

Ocenenie Sociálny čin roka 2013 získalo aj mesto Banská Bystrica

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR prvýkrát udelilo toto ocenenie v roku 2003.

Z oceňovania Sociálny čin roka 2013. Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (vpravo) odovzdáva cenu primátorovi Banskej Bystrice Petrovi Gogolovi, ktorý si ju prevzal za mesto Banská Bystrica. Bratislava, 5. decembra 2013. Foto: FOTO TASR/Michal Svítok

Bratislava 5. decembra (TASR) – Ocenenie Sociálny čin roka 2013 si dnes v Bratislave spomedzi štyroch ocenených subjektov, ktoré poskytujú služby a vykonávajú sociálnu prácu, prevzalo z rúk ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera (Smer-SD) aj mesto Banská Bystrica. Ďalšími ocenenými boli organizácia Áno pre život, n.o., Rajecké Teplice, Centrum sociálnych služieb Dúhový sen Kalinov, ako aj Krízové stredisko Palkovo centrum Liptovský Mikuláš.

"Sú to ľudia, ktorí vykonávajú túto činnosť celkom iste nie pre nejaké veľké finančné ohodnotenie, pretože bohužiaľ tam sme ešte nedospeli. Je to otázka ich vnútorného presvedčenia, je to otázka srdca, je to otázka vzťahu. Treba povedať, že pomáhajú práve ľuďom, ktorí sa veľakrát nie svojím vlastným pričinením dostávajú do ťažkých životných situácií," zdôraznil Richter.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR sa po prvýkrát rozhodlo udeľovať toto ocenenie v roku 2003 a v tejto tradícii pokračuje nepretržite, s výnimkou roku 2011.

Podstatou Sociálneho činu roka je podľa MPSVR ocenenie fyzickej alebo právnickej osoby rezortným ministrom. Každoročne je tematicky zamerané na vybrané témy a cieľové skupiny z oblasti sociálnych vecí. Po minulé roky to bola napríklad pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii, pomoc rodine pri starostlivosti o ich zdravotne ťažko postihnutého člena, podpora náhradnej starostlivosti o deti a osamostatňovania sa mladých ľudí, zlepšovanie podmienok klientov v zariadení sociálnych služieb a podobne.

Už ste čítali?