Richard Gere našiel pravú lásku, keď mal takmer 70 rokov. S manželkou ich spojila túžba pomáhať iným
Dobré noviny
Dobré noviny

Richard Gere našiel pravú lásku, keď mal takmer 70 rokov. S manželkou ich spojila túžba pomáhať iným

Relatívne čerstvé manželstvo spája nie len láska, ale aj rovnaké ideály a hodnoty.

Richard Gere a Alejandra Silva Gere. — Foto: TASR/AP; Instagram - @alejandragere

Hviezda kultového filmu Pretty Woman už štyri roky žiari šťastím. Na prahu sedemdesiatky sa Richard Gere totiž zamiloval do španielskej filantropky, ktorá sa stala nie len jeho treťou manželkou, ale podľa všetkého aj spriaznenou dušou.

Zomkli ich ťažké chvíle

Dnes už 72-ročný Richard Gere a 38-ročná Alejandra Silva spomínajú na ich prvé stretnutie, keď bola Alejandra ešte tínedžerka. Gere si od jej otca, ktorý bol viceprezidentom futbalového klubu Real Madrid, požičal loď na nakrúcanie televíznej reklamy. V roku 2014 sa však dvojica stretla po dvadsiatich rokoch, kedy obaja prežívali ťažké životné chvíle. Richard Gere sa v tom čase rozvádzal so svojou druhou manželkou, herečkou a modelkou Carey Lowell a Alejandra sa zase rozvádzala so svojím prvým manželom, s ktorým mali spoločného syna. Tieto ťažkosti ich však zblížili natoľko, že si po štyroch spoločných rokoch povedali svoje áno.

„Som najšťastnejší muž vo vesmíre. Ako by som mohol nebyť? Som ženatý s krásnou ženou, ktorá je múdra, citlivá, odhodlaná pomáhať ľuďom, zábavná, trpezlivá. Vie odpúšťať, je skvelá kuchárka a robí tie najlepšie šaláty na svete,“ uviedol Gere pre magazín Hello! tesne po svadbe. Podľa jeho slov ich spája nie len silná láska, ale aj rovnaké ideály, a to aj napriek tomu, že ich od seba delí viac ako tridsať rokov. „Alejandra medituje, je vegetariánka, skvelá matka, má dotyk anjela. A ešte k tomu je Španielka: pochádza z krajiny kráľov a kráľovien. Nič lepšie som nemohol dostať,“ priznal Gere.

Bojujú za lepšiu budúcnosť pre všetkých

Alejandra svojho manžela zase považuje za najskromnejšieho, najcitlivejšieho, pozorného, zábavného a veľkorysého muža a priznala, že má dokonca viac energie ako ona. „Je pre mňa veľmi ťažké držať s ním krok. Myslím, že ja mu zase prinášam do života istú stabilitu,“ uviedla Alejendra, ktorá priznala, že ich najviac spája túžba pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú.

Gere pravidelne navštevuje sídlo tibetskej exilovej vlády a je veľkým zástancom ľudských práv v Tibete. Kvôli tomu, že podporuje tibetské hnutie za nezávislosť má trvalý zákaz vstupu do Číny. Gere okrem toho založil AIDS Care home, rezidenčné zariadenie v Indii pre ženy a deti s AIDS. O tejto záležitosti aktívne rokoval i s bývalým prezidentom USA Georgeom W. Bushom a žiadal ho o podporu pri výskume tejto choroby.

Jeho manželka od roku 2007 riadila neziskovú organizáciu na podporu detských utečencov v núdzi a vzdelávania detí bez domova po celom svete. Od roku 2016 riadi neziskovú organizáciu The Rais Foundation, ktorá má za cieľ skoncovať s bezdomovectvom v jej rodnom Španielsku. Obaja manželia dokonca spoločne prehovorili v španielskom senáte o tom, ako by sa všetci mali spojiť v pomoci ľuďom bez domova.

Podľa Alejandry vekový rozdiel v ich vzťahu nie je a ani nebol nikdy žiadnou prekážkou. Iný dátum narodenia podľa nej nemôže byť prekážkou v láske a v podpore, ktorú si snažia prejavovať každý deň. „Nikdy som si nemyslela, že nájdem muža, ktorý bude pre mňa dokonalý. Teraz ani nemám slová, ktorými by som opísala to šťastie, ktoré cítim,“ priznala svojím fanúšikom na Instagrame.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…