Dukla Trenčín zdolala mladíkov z HK Orange až po predĺžení

V netradičnom čase a pred plným hľadiskom žiakov základných a stredných škôl začali aktívnejšie domáci.

Unikátny športovo-kultúrny program zameraný predovšetkým na deti základných a stredných škôl v meste Trenčín s názvom "Dukla vzorom deťom" počas extraligového zápasu Dukla Trenčín - HK Orange 20, 22. októbra 2013 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín 22. októbra (TASR) - Skóre zápasu otvoril kapitán Pozník, keď po obliehaní bránky od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Dukla Trenčín - HK Orange 20 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 7. Pozník, 38. Mikula - 29. Luža, 40. Gašpar, 61. Kolena. Rozhodovali: Bundil - Výleta, M. Orolin, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5300 divákov

Priebeh zápasu

V netradičnom čase a pred plným hľadiskom žiakov základných a stredných škôl začali aktívnejšie domáci. Už v 2. minúte sa cez obranu predral Vaculín, no jeho bekhendovú strelu tečovala obrana. Skóre zápasu otvoril kapitán Pozník, keď po obliehaní bránky od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. O tri minúty mal gól na hokejke Komínek. Jeho tečovaná strela skončila na hornej žŕdke bránky. V druhej polovici úvodnej časti hry si niekoľko streleckých pokusov vytvorila aj reprezentácia do 20 rokov. Využiť sa im ich však nepodarilo ani počas dvoch presilových hier.

Trenčanom sa v úvode druhej časti hry núkala možnosť pridať gól. Dve presilové hry v rýchlom slede však nevyužili. Naopak, v 26. minúte sa pred Nagya natlačil Horvát, bol však príliš blízko na to, aby dobre zakončil. Dvadsiatke sa vyrovnať podarilo v polovici zápasu, keď z voleja trafil nad vyrážačku brankára Luža. O minútu mohol opäť strhnúť vedenie na stranu domácich Šimíček, ale trafil iba dobre postaveného Sabola. Záver tretiny priniesol dva góly. Najskôr puk skackajúci po bránkovej čiare doklepol za dezorientovaného Sabola Mikula. Odpoveď hostí prišla rýchlo. Pri pravej žŕdke zostal osamotený Gašpar a na dvakrát vyrovnal stav stretnutia na 2:2.

V záverečnej tretine oba kolektívy pridali na dôraze a začali aj viac korčuľovať. V 44. minúte mal rozhodujúci gól na hokejke Kútny, keď v oslabení nechal vyniknúť brankára Sabola. Dramatický zápas dospel až do predĺženia, v ktorom sa v presilovej hre presadil Kolena, ktorý tak využil Lužovu presnú prihrávku.

Hlasy trénerov

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Vstup do zápasu sme mali dobrý, no nedokázali sme súperovi odskočiť na viac gólov. Dvadsiatke sa vždy podarilo vyrovnať. Napokon zápas rozhodla hlúpa chyba, ktorá by sa nám stávať nemala. V zápase nám chýbali viacerí skúsení hráči, ktorých využívame na presilovky a oslabenia. Ich absenciu bolo cítiť."

Ernest Bokroš, tréner 20-tky: "Odohrali sme jedno z lepších stretnutí. Dukla postupne stupňovala tlak, ale nás podržal brankár a hráči dodržiavali taktické pokyny. Domácim chýbal pokoj v zakončení a nám pomohla búrlivá kulisa."