Kvalifikácia Euro 2020: Nemci vyhrali v Severnom Írsku, Slovinci otočili s Izraelom

Nemecký reprezentant Julian Brandt, (vľavo)
Nemecký reprezentant Julian Brandt, (vľavo) — Foto: TASR/AP

Chorvátski futbaloví reprezentanti prekvapujúco remizovali v pondelňajšom zápase "slovenskej" E-skupine kvalifikácie EURO 2020 na ihrisku Azerbajdžanu 1:1.

Bratislava 9. septembra (TASR) - V tabuľke sú s desiatimi bodmi z piatich zápasov na čele, Azerbajdžan získal vôbec svoj prvý bod. Slovensko vyhralo večer v Budapešti nad Maďarskom 2:1.

V C-skupine potvrdili obaja favoriti papierové predpoklady. Holanďania sa predstavili v Tallinne a domáce Estónsko zdolali jasne 4:0. O prvé dva góly sa postaral Ryan Babel, najprv v 17. minúte prudkou strelou z hranice päťky a krátko po zmene strán hlavou. Na 3:0 upravil v 76. minúte Memphis Depay a krátko pred záverečným hvizdom stanovil konečný rezultát Georginio Wijnaldum.

Nezaváhali ani Nemci, ktorí v Belfaste dominovali celý zápas a Severné Írsko zdolali 2:0. O prvý presný zásah sa postaral v 48. minúte krajný bek Marcel Halstenberg, v tretej minúte nadstaveného času pridal druhý zásah Serge Gnabry. Nemci sú s 12 bodmi na čele tabuľky, rovnako nazbierali aj druhí Severní Íri, tretí Holanďania majú deväť bodov, no zápas k dobru.

Ďalšia strata Poľska

Poliaci po prehre so Slovinskom (0:2) stratili ďalšie body v domácom súboji s Rakúskom, ktorý sa skončil bezgólovou remízou. V tabuľke G-skupiny im s trinástimi bodmi stále patrí prvé miesto. Na druhé miesto sa posunuli Slovinci, ktorí v dramatickom závere zápasu s Izraelom získali triumf 3:2. V ďalšom stretnutí skupiny vyhralo Severné Macedónsko na ihrisku Lotyšska 2:0.

V I-skupine pokračujú v dominantných výkonoch belgickí reprezentanti. V šiestom zápase na pôde Škótska triumfovali 4:0 a stále nestratili ani jediný bod. O ich kvalite hovorí aj impozantné skóre 19:1. V Glasgowe rozhodli už v prvej polovici stretnutia, keď sa postupne presadili Romelu Lukaku, Thomas Vermaelen a Toby Alderweireld.

Pri všetkých troch presných zásahoch asistoval tvorca hry Kevin de Bruyne, ktorý v 82. minúte sám upravil na 4:0. Druhí Rusi vydreli v Kaliningrade tesný triumf nad Kazachstanom 1:0 gólom Maria Fernandesa z 89. minúty, Cyprus si poradil so San Marínom jasne 4:0.