Vlhová nepotrebuje na veľký glóbus všetky disciplíny, tvrdí Zuzulová
TASR
TASR

Vlhová nepotrebuje na veľký glóbus všetky disciplíny, tvrdí Zuzulová

Vlhová nazbierala 1235 bodov, ktoré má momentálne na konte v celkovom poradí SP, len vďaka výsledkom v slalome, obráku a paralelnom slalome.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 1. kola slalomu žien na Svetovom pohári v alpskom lyžovaní 9. marca 2019 v Špindlerovom Mlyne. — Foto: TASR - Martin Baumann

Špindlerov Mlyn 9. marca (TASR) - Veronika Velez-Zuzulová bola pre slovenské lyžovanie priekopníčka víťazstiev v slalome Svetového pohára. Petra Vlhová na ne nadviazala a od tejto sezóny už pridáva aj triumfy v obrovskom slalome. Podľa bývalej reprezentantky môže jej úspešná nasledovníčka pomýšľať v budúcnosti na veľký glóbus bez toho, aby víťazila ešte aj v rýchlostných disciplínach.

Vlhová nazbierala 1235 bodov, ktoré má momentálne na konte v celkovom poradí SP, len vďaka výsledkom v slalome, "obráku" a paralelnom slalome. Nahráva jej, že ten sa má v seriáli objavovať častejšie. Už istá víťazka hlavnej sezónnej trofeje Mikaela Shiffrinová z USA dosiahla aj tri úspechy v super-G v rovnakom počte štartov, no jej hlavný zdroj bodov naďalej pochádza z technických disciplín.

"Mikaela tiež nevhupla hneď do kĺzavých, aj keď ich jazdí, tak nie celú sezónu. V rýchlostných súťažiach sa stávajú zranenia a je dôležité riešiť to s rozumom. Petra má na to, aby aj v nich dosahovala veľké výsledky, ale musí byť opatrná. Myslím si, že keď bude pravidelne víťaziť v slalomoch a obrovských slalomoch, má šancu získať veľký krištáľový glóbus. Ak k tomu pridá pár štartov v kĺzavých súťažiach, bude to len bonus," povedala Velez-Zuzulová, ktorá v Špindlerovom Mlyne na vlastné oči zažila Vlhovej piatkový triumf.

Neprekvapilo ju, že Vlhová začala dominovať v technicky najvýraznejšej alpskej disciplíne: "V piatok iba potvrdila, že titul majsterky sveta v obrovskom slalome jej zaslúžene patrí. Myslím si, že bolo len otázkou času, kedy jej to vyjde aj v ňom. Petra si pripravovala zodpovedne a vždy pred sezónou hovorila, že v tejto disciplíne je kvalitne nachystaná, no nevedela to ukázať v pretekoch. Teraz sa jej to podarilo a prichádza jeden úspech za druhým."

Velez-Zuzulová sa po kariére a popri materských povinnostiach venuje televíznemu spolukomentovaniu, v českom stredisku si úlohu premiérovo vyskúšala na "obráku": "Bolo to úžasné a prežívala som to rovnako ako asi všetci fanúšikovia. Tešila som sa, že Petra zajazdila tak, ako zajazdila. Som rada, že v pozícii spolukomentátorky mám s ňou blízky vzťah, tým to mám jednoduchšie. O to viac to robím s radosťou, rozprávam o niekom, koho si veľmi vážim a koho mám veľmi rada."

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…