Hudobná skupina O.B.D. chystá koncert a verejnú nahrávku
TASR
TASR

Hudobná skupina O.B.D. chystá koncert a verejnú nahrávku

Na budúci rok sa skupina chystá prerušiť oddychový mód, spôsobený rôznymi hudobnými aj inými aktivitami členov skupiny a plánuje dvojčasťové veľké turné po Slovensku so skupinou Karpina.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 8. decembra (TASR) - Svoje tohoročné 25. narodeniny chce slovenská skupina O.B.D. spojiť s obdobím predvianočných párty a pre fanúšikov pripravuje koncert, na ktorom odznejú jej najväčšie hity z prvých dvoch albumov aj obľúbené pesničky členov legendárnej skupiny. "Koncert, ktorý bude zároveň verejnou nahrávkou, sa uskutoční 13. decembra v Klube Kulturák, bývalá Hlava XXII," uviedol pre TASR Oliver Ďurčo, perkusionista a vokalista kultovej kapely.

Okrem klasických skladieb, ako Komáre, Biely strom, Na kopci, Had či Zmoknutý vták odznejú aj skladby z albumu Stereo (2016), ktorý je dokumentom toho, že Orchester Bronislava Dobrotu nestratil dych ani po štvrťstoročí a po bezalbumovej dekáde. Fanúšikovia sa dočkajú aj živého stvárnenia druhého singla Ľalia.

"So spoločnosťou Club Streamer, ktorá bude nakrúcať video, spolupracujeme od 20. výročia O.B.D. - úspešného koncertu v bratislavskom MMC," hovorí spevák Roman "Galo" Galvánek: "Teraz sme sa rozhodli vydať živú nahrávku, v ktorej sa program bude opierať hlavne o prvé tri albumy, no zahráme aj piesne z aktuálneho albumu Stereo. Veľmi sa na to tešíme."

Na budúci rok sa skupina chystá prerušiť oddychový mód, spôsobený rôznymi hudobnými aj inými aktivitami členov skupiny a plánuje dvojčasťové veľké turné po Slovensku so skupinou Karpina. Prvá časť sa uskutoční na jar a druhá na jeseň. "Som veľmi rád, že môžeme predviesť súčasný stav skupiny, pretože je vo výbornej forme," pripúšťa Galo a ďalej avizuje: "Trinásť koncertov bude na Slovensku a jeden v Prahe. Bude to naozaj veľká zábava, tešíme sa na to."

Súčasná zostava skupiny je veľmi synergická, sú v nej muzikanti troch generácií a, citujúc jeden z hitov kapely, "funguje výborne, dobre". O.B.D. tvoria Roman "Galo" Galvánek (spev, hudba, texty), Bronislav Dobrota (gitara), Silvester Sališ (gitara), Oliver Ďurčo (spev, perkusie), Marian Jaslovský (saxofón, flauta, Akai EWI), Juraj Majer (basová gitara), Marek Žilinec (bicie).

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…