Dobré noviny
Partnermi nadnárodného projektu ChemTube sú aj Slováci
TASR
TASR

Partnermi nadnárodného projektu ChemTube sú aj Slováci

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR - František Iván

V dňoch 22. a 23. októbra 2018 sa podľa nej na pôde ZCHFP SR uskutočnilo úvodné stretnutie projektových partnerov k novému nadnárodnému vzdelávaciemu projektu – ChemTube.

Bratislava 5. novembra (TASR) - Zväz chemického a farmaceutického priemyslu SR (ZCHFP) SR je partnerom nadnárodného európskeho projektu ChemTube. Odborná videodokumentácia zlepší kvalitu odborného vzdelávanie v chémii a farmácii. Informovala o tom generálna sekretárka ZCHFP SR Silvia Surová.

V dňoch 22. a 23. októbra 2018 sa podľa nej na pôde ZCHFP SR uskutočnilo úvodné stretnutie projektových partnerov k novému nadnárodnému vzdelávaciemu projektu – ChemTube. Projekt ChemTube, ktorý začal 1. septembra 2018 a potrvá 30 mesiacov do konca februára 2021, sa realizuje v rámci európskeho programu ERASMUS+. Povedie ho nórsky partner NTI-MMM AS, s ktorým bude spolupracovať ďalších deväť projektových partnerov z Nemecka, Talianska, Nórska, Francúzska, Českej republiky, Rakúska a Slovenskej republiky, ktorú bude reprezentovať ZCHFP SR.

"Hlavným cieľom projektu ChemTube je zlepšenie kvality vzdelávania v chemickom a farmaceutickom priemysle, s pomocou využitia odbornej videodokumentácie a aktívnej spolupráce vzdelávacích inštitúcií, s podnikateľským prostredím. Myšlienka vzdelávania založeného na práci vedie k snahe aktualizovať a rozvíjať výcvik na školách. Očakáva sa, že úzka spolupráca medzi poskytovateľmi odbornej prípravy a samotným priemyselným odvetvím posilní inovatívne aspekty prístupu ku vzdelávaniu a bude tak spĺňať aj základné kvalitatívne požiadavky ukazovateľov EQAVET (Európsky referenčný rámec zabezpečenia kvality odborného vzdelávania a prípravy). Inovatívnymi aspektmi projektu ChemTube je využitie potenciálu viacjazyčných videozáznamov, ktoré odprezentujú individuálne osobné skúsenosti," povedala Surová.

Dodala, že práca na projekte sa uskutoční v 11 základných pracovných balíkoch. ZCHFP SR bude mať na starosti vedenie hneď prvej aktivity 'Identifikácia možných nezrovnalostí medzi formálnym vzdelávaním a požiadavkami na pracovisku'. Trvanie tejto aktivity je naplánované na 5 mesiacov od 1. októbra 2018.

"Projekt ChemTube je zameraný na odborné vzdelávanie v chémii a farmácii a je nasledovateľom projektu ChemPharm VET, ktorý bol úspešne ukončený ku koncu minulého roka. Ten sa zameral na vytvorenie novej európskej modelovej učebnej osnovy a obsahovej náplne odborného vzdelávania 2. stupňa (stredné odborné vzdelávanie) pre výcvik operátorov v chemickom a farmaceutickom priemysle. V Slovenskej republike bol na základe výsledkov projektu ChemPharmVET vytvorený nový študijný odbor, nadstavbové štúdium pre stredné školy – 'procesný špecialista pre chemický a farmaceutický priemysel', ktorý je momentálne v štádiu experimentálneho overovania," uzavrela Surová.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…