Dobré noviny
Pouličný festival SAV predstaví, čím sa vedci zaoberajú
TASR
TASR

Pouličný festival SAV predstaví, čím sa vedci zaoberajú

Snímka z pouličného festivalu Víkend so Slovenskou akadémiou vied (SAV) na Primaciálnom námestí  7. septembra 2018 v Bratislave. SAV festival organizuje pri príležitosti 65. výročia jej zákonného ustanovenia. Festival potrvá do 8. septembra.
Snímka z pouličného festivalu Víkend so Slovenskou akadémiou vied (SAV) na Primaciálnom námestí 7. septembra 2018 v Bratislave. SAV festival organizuje pri príležitosti 65. výročia jej zákonného ustanovenia. Festival potrvá do 8. septembra. — Foto: TASR - Marko Erd

Budú hovoriť o experimentoch v CERNE, energetickej udržateľnosti na našej planéte, evolúcii, Slnku a astronómii.

Bratislava 7. septembra (TASR) - Pouličný festival Slovenskej akadémie vied (SAV) chce verejnosti zaujímavou formou priblížiť, čím sa jej členovia zaoberajú. Na návštevníkov čakajú súťaže, pokusy, prezentácie aj osobné stretnutia s vedcami. Festival s názvom Víkend so SAV sa začal v piatok na Primaciálnom námestí v Bratislave. Potrvá do soboty (8.9.).

"V rámci takzvanej Živej knihy budú verejnosti k dispozícii viacerí špičkoví odborníci zo SAV, pripravení odpovedať na otázky z rôznych vedeckých odvetví. Od neuroimunológie, cez astronómiu, fyziku, molekulárnu biológiu až po jazykovedu," približuje SAV na svojej webovej stránke.

Účasť na Živých knihách prisľúbili Sibyla Mislovičová, Tomáš Hromádka, Juraj a Zuzana Kronekovci, ale aj členovia Predsedníctva SAV a mnohí ďalší vedci. Budú hovoriť o experimentoch v CERNE, energetickej udržateľnosti na našej planéte, evolúcii, Slnku a astronómii, ale aj o vývoji a význame nanomateriálov a o mnohých ďalších témach.

SAV festival organizuje pri príležitosti 65. výročia jej zákonného ustanovenia. V sobotu sa program skončí o 20. h, v nedeľu o hodinu skôr. Kompletný program je zverejnený na webovej stránke SAV.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…