Federer vyhral šiestykrát v Halle, v Londýne triumfoval Murray

Britský tenista Andy Murray vyhral v nedeľu finále dvojhry na turnaji ATP v londýnskom Queen's Clube.

Andy Murray Foto: TASR/AP

Londýn 14. júna (TASR) - Britský tenista Andy Murray vyhral v nedeľu finále dvojhry na turnaji ATP v londýnskom Queen's Clube. na anglickej tráve v príprave na grandslamový Wimbledon zdolal ako nasadená jednotka turnajovú päťku Marina Čiliča z Chorvátska v trojsetovej bitke 5:7, 7:5 a 6:3.

Aktuálna svetová dvojka sa z triumfu na Aegon Championships tešila tretíkrát v kariére. Murray vyhral v Londýne aj v rokoch 2009 a 2011. Čiličovi sa nepodarilo obhájiť minuloročné víťazstvo.

Brit mal v poslednom čase problémy s chrbtom, vynechal aj antukový grandslam Roland Garros. V ôsmej hre však jeho fanúšikovia stŕpli, keď sa pošmykol a poležal si na tráve. "Posledné tri týždne sme tvrdo pracovali, aby sme môj chrbát dali do poriadku. Vrátil som sa tak v najlepšom možnom stave. Bol som schopný tento týždeň tvrdo pracovať. Proti Marinovi som už pár zápasov odohral a vždy to bol boj," povedal Murray, ktorý už celkovo na okruhu zaknihoval 27. titul v kariére.

dvojhra - finále:

Andy Murray (1-V.Brit.) - Marin Čilič (5-Chorv.) 5:7, 7:5, 6:3

.

V Halle šiestykrát vyhral Federer

Najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer triumfoval v nedeľu vo finále tenisového turnaja ATP v Halle (tráva, dotácia 779.665 eur). V boji o titul si poradil s Rusom Michailom Južnym v trojsetovej bitke 6:7, 6:3 a 6:4.

Bývalá svetová jednotka v Halle zaknihovala už šiesty triumf. Duel trval 2:02 hodiny a 31-ročný Švajčiar premenil hneď jeho prvý mečbal. Federer, 17-násobný grandslamový šampión, získal prvé turnajové prvenstvo od augusta 2012 a rovnako tak finančnú prémiu 123.400 eur. Federer vyhral už 77 turnajov vo dvojhre na okruhu, čím vyrovnal zápis Johna McEnroea z USA. "Veľa to pre mňa znamená, John bol skvelý hráč a pre tenis urobil ohromne veľa."

"Vo svojej kariére som toho už dosť vyhral, ale v poslednom čase to bolo slabšie. Možno niektorí ľudia nemali pocit, že hrám dosť dobre. Ale nebolo to tak, len jednoducho súperi boli lepší. Teší ma, že to dnes dopadlo dobre a vyhral som," uviedol po zápase Federer, ktorého výkon ocenil aj Južnyj: "Hral lepšie. Vlastne v porovnaní so mnou vždy hrá lepšie.".

Roger Federer (1-Švaj.) - Michail Južnyj (Rus.) 6:7 (5), 6:3, 6:4

.

Švajčiarsky tenista Roger Federer (vľavo) drží trofej po víťazstve nad Rusom Michailom Južným Foto: TASR/AP