Dobré noviny
Vlhovej spomienky na Courchevel: Víťazstvá sú vždy pekné
TASR
TASR

Vlhovej spomienky na Courchevel: Víťazstvá sú vždy pekné

Petra Vlhová.
Petra Vlhová. — Foto: TASR/Martin Baumann

Presne pred piatimi rokmi a jedným dňom (18. decembra 2012) tu zvíťazila v slalome Európskeho pohára.

Courchevel 19. decembra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v utorok súťažne vrátila do Courchevelu 28. miestom v obrovskom slalome Svetového pohára. Na jediný predchádzajúci štart vo francúzskom stredisku však má omnoho krajšie spomienky. Presne pred piatimi rokmi a jedným dňom (18. decembra 2012) tu zvíťazila v slalome Európskeho pohára.

"Akurát, keď som sem išla, som na to spomínala. Bolo to ťažké, pretože tu snežilo. Bolo veľa snehu, rozbitá trať, ale sú to pekné spomienky, pretože víťazstvá sú vždy pekné," povedala Vlhová pre TASR. Na prvý pohľad sa tentoraz podmienky obrátili, v Courcheveli panovalo počas pretekov priam rozprávkovo zimné počasie bez jediného oblaku. Je to však klamlivé, čo divákom vyhovuje dokonale, nemusí aj pretekárkam: "Slnko s tieňom, je to trocha ťažšie, kým sa oko prispôsobí. Nebolo to jednoduché."

Lyžiarky sa okrem toho museli v oboch kolách vyrovnať s premenlivou traťou, na niektorých miestach mäkkou, na iných zľadovatenou: "Snažili sa ju pripraviť čo najlepšie, ale snežilo tu asi týždeň vkuse. Možno keby ešte dva, tri dni bolo slnko, vtedy by to bolo ideálne. Treba sa však prispôsobiť tomu, čo je. V utorok mi to nevyšlo, vôbec som sa v tom necítila dobre. Nič sa s tým nedá robiť, ideme ďalej," uviedla Vlhová.

V stredu je na programe historicky prvý individuálny paralelný slalom Svetového pohára žien. Zatiaľ sa konali len mestské podujatia, muži absolvovali tri paralelné obrovské slalomy vrátane pondelňajšieho v talianskej Alta Badii. V Courcheveli sa premiéra uskutoční v spodnej časti svahu, na ktorom sa išiel utorňajší obrovský slalom. "Pekný je tu 'obrák' aj slalom. Je to trošku iné, bude to zábava. Musím podať čo najlepšie výkony a uvidíme, je to taká lotéria," pokračovala slovenská reprezentantka.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) sa snaží dostať do kalendára žien viac paralelných podujatí rôzneho formátu. Kým v minulej sezóne sa išla iba jedna mestská súťaž 31. januára v Štokholme, kde Vlhová prehrala vo štvrťfinálovom "derby" s Veronikou Velez-Zuzulovou. V tomto ročníku sú okrem Courchevelu naplánované januárové mestské preteky v Osle aj Štokholme. "Vnímam to normálne. Je to veľmi dobrá akcia skôr pre divákov, ale aj my si to užívame," dodala Vlhová na margo tohto trendu.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…