Dobré noviny
V rámci MFF v Cannes vydražili let do vesmíru s DiCapriom
SITA
SITA

V rámci MFF v Cannes vydražili let do vesmíru s DiCapriom

Meno slávneho herca bolo počas aukcie tajomstvom, kupec tak spočiatku netušil, s kým bude cestovať.

BRATISLAVA 24. mája - Vo francúzskom meste Antibes vo štvrtok vydražili výlet do vesmíru s americkým hercom Leonardom DiCapriom.

Dvadsiaty ročník charitatívnej aukcie Cinema Against AIDS sa uskutočnil v rámci Medzinárodného filmového festivalu v Cannes. Dražbu každoročne organizuje americká nadácia pre výskum AIDS (amfAR).

Potenciálni kupci spočiatku netušili, ktorá známa osobnosť ich bude sprevádzať na lete do vesmíru so spoločnosťou Virgin Galactic. Vedeli však, že s ňou strávia aj tri dni prípravného výcviku v Novom Mexiku.

"Nie každý deň sa dostanete do vesmíru s dobre vyzerajúcou filmovou hviezdou," motivovala ich americká herečka Sharon Stone, ktorá dražbu uvádzala. Vyvolávacou cenou výletu so záhadným spoločníkom bol milión eur.

Kupcom sa stal 37-ročný Vasilij Kljukin, ktorý ponúkol čiastku 1,2 milióna eur. "Chcem byť trochu odvážny. Teraz už určite budem musieť prestať s fajčením," žartoval Rus žijúci v Monaku.

Na aukcii sa vydražili aj ďalšie dve letenky do kozmu dohromady za 1,8 milióna eur. Ďalšími predmetmi dražby boli lístky na rôzne hollywoodske akcie, obraz Damiena Hirsta, rodinný portrét Annie Leibovitz, štyri možnosti účinkovania vo filme a súkromné vystúpenie Simona Le Bona a Johna Taylora zo skupiny Duran Duran. Celkovo sa na výskum AIDS podarilo vyzbierať 25 miliónov eur, čo je oproti minuloročným 11 miliónom viac ako dvojnásobná suma.

Aukcia s hviezdnou návštevou sa uskutočnila v päťhviezdičkovom Hôtel du Cap-Eden-Roc. Zúčastnili sa na nej osobnosti ako Nicole Kidman, Christopher Waltz, Kylie Minogue, Janet Jackson, Adrien Brody, Jessica Chastain, Goldie Hawn či spomínaný DiCaprio. V rámci galavečera vystúpili aj speváčka Shirley Bassey alebo britská skupina Duran Duran.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…