Dobré noviny
Najhodnotnejšou značkou je Apple, na päty mu dýcha Google
SITA
SITA

Najhodnotnejšou značkou je Apple, na päty mu dýcha Google

Podľa rebríčka Brandz Top 100 výskumnej spoločnosti Millward Brown hodnota značky najväčšieho rivala Apple, spoločnosti Samsung, vzrástla medziročne až o 51 % na 21 mld. USD.

BRATISLAVA 21. mája - Najhodnotnejšou značkou sveta je už tretí rok po sebe Apple.

Nárast hodnoty značky tohto technologického giganta sa však medziročne výrazne spomalila, jej cena sa tak zvýšila len o jedno percento na 185 mld. USD.

Podľa rebríčka Brandz Top 100 výskumnej spoločnosti Millward Brown však hodnota značky jeho najväčšieho rivala, spoločnosti Samsung, vzrástla medziročne až o 51 % na 21 mld. USD.Samsung sa tak posunul na 30. miesto v rebríčku.

Druhou najcennejšou globálnou značkou je Google. Tomu sa po minuloročnom poklese podarilo zvýšiť hodnotu značky na 114 mld. USD. "Google je zaujímavý, keďže na rozdiel od napríklad Facebooku dokáže reagovať na trendy," skonštatoval riaditeľ spoločnosti Millward Brown pre Českú a Slovenskú republiku Luboš Rezler.

Prvú trojku najhodnotnejších značiek sveta uzatvára so 112,5 mld. USD spoločnosť IBM. Tá však spolu so značkami ako McDonald`s, Microsoft či Marlboro, ktoré sa tiež stále nachádzajú v prvej desiatke, zaznamenala medziročný pokles. Naopak, skokanom roka je Prada, ktorej sa podarilo zvýšiť svoju hodnotu až o 63 % na 9,4 mld. USD. Známe značky podľa Rezlera umožňujú firmám dosahovať až päťnásobné predaje a ospravedlniť vyššiu cenu výrobkov alebo služieb.

Výskum BrandZ Top 100 najhodnotnejších svetových značiek, ktorý zadáva skupina WPP a spracováva agentúra Millward Brown Optimor, identifikuje a zostavuje poradie prvých 100 značiek podľa ich dolárovej hodnoty, ktorú zisťuje kombináciou analýz finančných údajov, ale aj sily značky z pohľadu spotrebiteľov.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…