Domáci Fíni víťazmi skupiny, Lotyšov zdolali po predĺžení

Hokejisti Fínska porazili v poslednom zápase helsinskej skupiny Lotyšsko 3:2 po predĺžení.

HELSINKI 14. mája - Hokejisti domáceho Fínska sa stali so 16 bodmi víťazmi skupiny v Helsinkách na 77. majstrovstvách sveta a vo štvrťfinále si vo štvrtok zmerajú sily so Slovenskom, ktoré obsadilo v eliminačnej fáze 4. miesto.

O tejto skutočnosti rozhodol utorkový večerný duel, v ktorom tím Suomi zdolal výber Lotyšska 3:2 po predĺžení. O triumf Fínov sa zaslúžil v 64. min útočník ruského klubu Salavat Julajev Ufa Antti Pihlström, ktorý prekonal brankára Kristersa Gudlevskisa.

Lotyši však v nadstavenom čase zavreli domáci tím v ich obrannom pásme, nevyťažili však z tlaku presný zásah. Hokejisti z Pobaltia získali jeden bod do tabuľky a posunuli sa pred Francúzov na 6. miesto v helsinskej skupine.

V utorkovom dueli sa Lotyši proti favoritovi stretnutia ujali vedenia gólom Gintsa Meiju, hráči Fínska však dvoma gólmi z hokejky Sakariho Salminena a Mikaela Granlunda otočili nepriaznivý stav.

Navyše v 37. min arbitri neuznali domácemu tímu gól, o ktorý sa postaral opäť Salminen. V 57. min dokázalo Lotyšsko vyrovnať zásluhou Robertsa Jekimovsa, ale v predĺžení ťahalo

Lotyšsko - Fínsko 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 9. Meija (Džerinš, K. Jass), 57. Jekimovs (Meija, Džerinš) - 10. Salminen (Korpikoski, Mäntylä), 31. Mikael Granlund (Salminen, Laakso), 64. Pihlström (Savinainen, Mäntylä)

Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Piechaczek (Nem.) - Arm (Švaj.), Hunnius (Nem.), 12 289 divákov

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve