Extrémna premena: Pes schudol 50 kíl a inšpiroval aj svojho majiteľa
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Extrémna premena: Pes schudol 50 kíl a inšpiroval aj svojho majiteľa

Psík Buddy mal vo svojom živote obrovské šťastie. V poslednej chvíli zasiahli dobrovoľníci a zachránili ho pred najhorším. Jeho obezita ho takmer pripravila o život. Dnes je z neho vitálny a šťastný domáci miláčik.

— Foto: Caters News Agency

Pre kanadské dobrovoľníčky Angelu Handovú a Samanthu Gagnonovú bolo obrovským šokom, keď sa prvýkrát stretli s austrálskym ovčiakom Buddym. Neverili vlastným očiam. Psík trpel neuveriteľnou nadváhou, ktorá ho obmedzovala a ohrozovala na živote. „Keď som ho prvýkrát videla, bola som v šoku. Varovali nás, že žil so starším párom, ktorý ho mal veľmi rád, no lásku mu prejavoval neustálym kŕmením,“ prezradila svoje prvotné pocity Angela.

Foto: Caters News Agency

Buddy vážil neuveriteľných 80 kilogramov. V tom období bol na tom veľmi zle. Nevládal chodiť a neustále mu hrozilo zlyhanie srdca. Keby dobrovoľníčky nezakročili, psík by sa podľa veterinárov dožil maximálne pol roka.

Aj pes dokáže schudnúť desiatky kilogramov

Angela a Samantha začali za Buddyho zdravie bojovať. Postupne mu začali znižovať príjem jedla a pomaličky začali aj s cvičením. „Nijak sme ho však nepreťažovali. Keď sa jeho zdravotný stav zlepšil, bolo vidieť, že sa snaží sám. Každým dňom bol aktívnejší,“ povedala Angela.

Obezita u psov je veľmi veľkým problémom na celom svete. Majitelia si totiž v mnohých prípadoch neuvedomujú, že pes sa síce tvári, že je neustále hladný, no pravda je iná. Treba preto vždy dodržiavať správne kŕmenie a psovi do misky nasypať len toľko, koľko je potrebné. „Keď to majitelia preženú, môže to skončiť podobne ako u Buddyho. Schudnúť však môže akýkoľvek pes, keď sa mu podáva vhodná strava v primeranom množstve.“

Foto: Caters News Agency

Obrovská inšpirácia 

Buddy nakoniec pod dohľadom odborníčok schudol 50 kilogramov. Podarilo sa mu nájsť nových majiteľov, ktorí v tvrdom ale zdravom režime stravovania pokračujú. „Má teraz úplne iný život. Každý deň chodí na prechádzky a robí veci, ktoré predtým nezvládal,“ vyjadrila sa spokojná Angela.

Šťastný a vitálny psík teraz žije so svojou novou rodinou v kanadskom Winnipegu. Jeho majiteľov Alexa a Valériu Dewarovcov ich domáci miláčik inšpiroval. „Buddy zmenil môj pohľad na jedlo. Vždy som chcel schudnúť a on sa stal mojou veľkou inšpiráciou. Keď to zvládol on, musím aj ja. Od januára sa mi podarilo zhodiť 17 kilogramov,“ priznal na záver Alex. 

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…