Extrémna premena: Pes schudol 50 kíl a inšpiroval aj svojho majiteľa
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Extrémna premena: Pes schudol 50 kíl a inšpiroval aj svojho majiteľa

Psík Buddy mal vo svojom živote obrovské šťastie. V poslednej chvíli zasiahli dobrovoľníci a zachránili ho pred najhorším. Jeho obezita ho takmer pripravila o život. Dnes je z neho vitálny a šťastný domáci miláčik.

— Foto: Caters News Agency

Pre kanadské dobrovoľníčky Angelu Handovú a Samanthu Gagnonovú bolo obrovským šokom, keď sa prvýkrát stretli s austrálskym ovčiakom Buddym. Neverili vlastným očiam. Psík trpel neuveriteľnou nadváhou, ktorá ho obmedzovala a ohrozovala na živote. „Keď som ho prvýkrát videla, bola som v šoku. Varovali nás, že žil so starším párom, ktorý ho mal veľmi rád, no lásku mu prejavoval neustálym kŕmením,“ prezradila svoje prvotné pocity Angela.

Foto: Caters News Agency

Buddy vážil neuveriteľných 80 kilogramov. V tom období bol na tom veľmi zle. Nevládal chodiť a neustále mu hrozilo zlyhanie srdca. Keby dobrovoľníčky nezakročili, psík by sa podľa veterinárov dožil maximálne pol roka.

Aj pes dokáže schudnúť desiatky kilogramov

Angela a Samantha začali za Buddyho zdravie bojovať. Postupne mu začali znižovať príjem jedla a pomaličky začali aj s cvičením. „Nijak sme ho však nepreťažovali. Keď sa jeho zdravotný stav zlepšil, bolo vidieť, že sa snaží sám. Každým dňom bol aktívnejší,“ povedala Angela.

Obezita u psov je veľmi veľkým problémom na celom svete. Majitelia si totiž v mnohých prípadoch neuvedomujú, že pes sa síce tvári, že je neustále hladný, no pravda je iná. Treba preto vždy dodržiavať správne kŕmenie a psovi do misky nasypať len toľko, koľko je potrebné. „Keď to majitelia preženú, môže to skončiť podobne ako u Buddyho. Schudnúť však môže akýkoľvek pes, keď sa mu podáva vhodná strava v primeranom množstve.“

Foto: Caters News Agency

Obrovská inšpirácia 

Buddy nakoniec pod dohľadom odborníčok schudol 50 kilogramov. Podarilo sa mu nájsť nových majiteľov, ktorí v tvrdom ale zdravom režime stravovania pokračujú. „Má teraz úplne iný život. Každý deň chodí na prechádzky a robí veci, ktoré predtým nezvládal,“ vyjadrila sa spokojná Angela.

Šťastný a vitálny psík teraz žije so svojou novou rodinou v kanadskom Winnipegu. Jeho majiteľov Alexa a Valériu Dewarovcov ich domáci miláčik inšpiroval. „Buddy zmenil môj pohľad na jedlo. Vždy som chcel schudnúť a on sa stal mojou veľkou inšpiráciou. Keď to zvládol on, musím aj ja. Od januára sa mi podarilo zhodiť 17 kilogramov,“ priznal na záver Alex. 

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…