Dobré noviny
Na Slovensku by malo vzniknúť vyše tisíc pracovných miest
SITA
SITA

Na Slovensku by malo vzniknúť vyše tisíc pracovných miest

Šesť investorov by malo na Slovensku preinvestovať 280 miliónov eur.

BRATISLAVA 10. mája - Na Slovensku by malo vzniknúť ďalších takmer 1 200 nových pracovných miest.

Ako uviedol na piatkovej tlačovej besede generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj obchodu a investícií (SARIO) Róbert Šimončič, agentúre sa totiž podarilo od začiatku tohto roka uzatvoriť s investormi šesť investičných projektov v hodnote zhruba 280 mil. eur.

Agentúra podľa jej šéfa aktuálne rokuje s ďalšími piatimi veľkými investormi, ktorí by mohli na Slovensku investovať od 200 do 300 mil. eur a vytvoriť ďalších tritisíc nových pracovných miest. “O týchto investorov v súčasnosti bojujeme s niekoľkými inými krajinami,“ povedal po kontrolnom dni Šimončič.

Podľa neho na Slovensko už smerujú nielen investori z automobilového a spracovateľského priemyslu, ale aj investori z odvetvia informačných technológií.

Premiér Robert Fico počas kontrolnej návštevy v agentúre požiadal šéfa agentúry, ako aj prítomného ministra hospodárstva Tomáša Malatinského, aby vynaložili maximálne úsilie pri hľadaní zahraničných investorov, a to najmä investorov prinášajúcich investičné projekty s vyššou pridanou hodnotou. “Ide o každé pracovné miesto,“ zdôraznil Fico.

Podľa neho by mala agentúra SARIO viac spolupracovať aj s Ministerstvom zahraničných vecí SR (MZV). “Zdá sa nám, že SARIO pôsobí príliš autonómne. Požiadal som generálneho riaditeľa, aby vypracoval v spolupráci s ministerstvom hospodárstva analýzu, ktorá bude hovoriť o tom, ako zakomponovať do celého procesu aj napríklad ministerstvo zahraničných vecí, či Úrad vlády SR,“ podotkol Fico.

Efektivita agentúry je podľa ministra Malatinského nasmerovaná dobre. “Každopádne máme rezervy," priznal. Podľa neho ministerstvo zahraničných vecí má právo hovoriť do fungovania agentúry SARIO, keďže zastrešuje zahraničných obchodných zástupcov. “Ešte je pred nami dosť roboty,“ dodal Malatinský.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…