3 skvelé veci, ktoré sa stanú s vaším telom, keď začnete piť iba vodu. Zmenu pocítite okamžite
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

3 skvelé veci, ktoré sa stanú s vaším telom, keď začnete piť iba vodu. Zmenu pocítite okamžite

Voda je najdôležitejšou tekutinou na svete. Mnohí ľudia si však stále neuvedomujú jej dôležitosť a uprednostňujú sladené nápoje, kávu alebo čaj. Ak zmeníte svoj postoj a zvýšite príjem vody, čoskoro sa dostavia zmeny.

Ilustračná foto — Foto: Pexels

Premýšľali ste niekedy nad tým, čo s vašim organizmom a telom robia nápoje, ktoré dennodenne prijímate? Hovoríme konkrétne o alkohole, nealkoholických nápojoch, džúsoch, káve, čajoch a sladených ochutených nápojoch. Tie totiž síce chutia, no dokážu narobiť poriadnu šarapatu. To, čo naše telo potrebuje a začo nám bude povďačné, je čistá voda. Tá dokáže hotové zázraky.

V prípade, že váš príjem tekutín je založený na vode, váš metabolizmus sa zrýchli až o 24%. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako trpia vaše obličky alebo pečeň, keď prijímate alkohol, kofeín alebo cukor v spomínaných obľúbených a preferovaných nápojoch? Áno pohár vína alebo piva síce zlepšuje zdravie, rovnako ako káva zlepšuje fyzický výkon, keď však vaše orgány začnú pracovať s vodou, všetko je zrazu jednoduchšie a výsledky sú oveľa lepšie.

Posilnite svoje telo

Vďaka vode sa zachová normálna hustota krvi. Predídete infarktu a mŕtvici, a okrem toho pitie zázračnej tekutiny posilňuje srdce. Ďalšou výhodou je, že voda posilňuje vaše kosti, šľachy a kĺby. Dokonca vám môže pomôcť zlepšiť vašu flexibilitu.

Zvlhčite svoju pokožku

Jedna z prvých a najviditeľnejších zmien sa prejaví na vašej koži. Existujú ľudia, ktorí mesiac pili iba čistú vodu a cítia, že omladli až o 10 rokov. Telo sa zbaví všetkých toxínov, pokožka je hydratovanejšia a leskne sa. Tento fakt je jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia zabudnú na všetky ostatné nápoje.

Nadobudnite štíhlosť

Niektorí ľudia veria, že voda spôsobuje nárast hmotnosti. Zadržiavanie tekutín ale nie je spôsobené prílišným pitím vody, práve naopak. Keď vaše telo vyhodnotí, že mu chýba voda, začne si namiesto vylučovania zásoby ukladať.

Ak začnete piť viac vody - bude trvať len niekoľko týždňov, v lepšom prípade iba pár dní, - a budete sa cítiť ľahšie, zdravšie a energickejšie. Okrem toho, ak pijete viac vody, hlad nebude taký častý a silný a automaticky znížite svoju spotrebu. Nakoniec ušetríte aj množstvo peňazí. Pokúste sa teda piť vodu po dobu dvoch týždňov a sledujte, či sa vaše telo začína meniť. 

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…