Dobré noviny
O pohodlie slovenskej výpravy na MS sa opäť stará Brüll
SITA
SITA

O pohodlie slovenskej výpravy na MS sa opäť stará Brüll

Pre Petra Brülla je tohtoročný šampionát najjednoduchší.

HELSINKI 8. mája - O zabezpečenie pohodlia slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Helsinkách sa takisto ako vlani z pozície sprievodcu stará Peter Brüll.

S prestávkami už vyše pätnásť rokov žije vo Fínsku a dokonale pozná tunajšie prostredie. Slovákov mal na starosti nielen na posledných dvoch šampionátoch, ale aj v roku 2003.

"Bol som pri bronzovom i striebornom tíme Slovenska, chýba mi už iba zlato. To som však už zažil ako sprievodca výpravy Fínska na svetovom šampionáte 2011 v Bratislave. Bolo by skvelé, ak by sa podarilo skompletizovať aj slovenskú zbierku. Snívam o tom, že tento slovenský tím bude hrať aj v Štokholme na záver šampionátu,“ povedal Peter Brüll.

Ak by Slovensko postúpilo do bojov o medaily, sprievodca výpravy by nechýbal ani vo Švédsku. V Štokholme by sa však k nemu pridal ešte jeden z miestnych organizátorov.

Bývalý zamestnanec Slovenského olympijského výboru má tento rok uľahčenú prácu. Slovensko opäť hrá na turnaji v Helsinkách a tunajšie prostredie poznajú všetci členovia výpravy.

V porovnaní s vlaňajškom sa pri organizácii nič nezmenilo. „Jedine je tu asi polovica iných hráčov,“ tvrdí Brüll a dodáva: "Čo sa týka ďalších vecí, je to rovnaké ako vlani. Máme rovnakú kabínu, šoféra autobusu, hotel, voľnočasový program. Dokonca do kabíny nám nosia vodu i uteráky tí istí ľudia ako pred rokom. Nezmenil sa ani organizačný výbor, preto všetko funguje bez väčších problémov. I nálada v mužstve je podobná,“ uviedol Peter Brüll.

O tohtoročný šampionát je v Helsinkách medzi fanúšikmi väčší záujem ako vlani. Fíni totiž zmenili cenovú politiku a vstupenky sú dostupnejšie. "Navyše, lístky mohli predávať aj športové kluby a dostanú z nich polovicu zisku, takže sa viac snažia,“ tvrdí Brüll, ktorý je v súkromnom zamestnaní projektovým manažérom Fínskeho olympijského výboru. Na starosti má významné podujatia - olympijské hry, Európske olympijské festivaly mládeže, olympijské hry mládeže. Členom fínskej výpravy bol vlani na olympijských hrách v Londýne a nebude v nej chýbať ani o rok v ruskom Soči.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…