Britská kapela Depeche Mode odštartovala Delta Machine Tour
SITA
SITA

Britská kapela Depeche Mode odštartovala Delta Machine Tour

V úlohe predskokanky sa v sobotu 25. mája na futbalovom štadióne Pasienky v Bratislave predstaví 32-ročná speváčka Katarína Knechtová.

BRATISLAVA 5. mája - Britská formácia Depeche Mode v sobotu odštartovala európsku časť svetového turné k albumu Delta Machine.

Prvou zastávkou trojice Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher bola hala Le Palais Nikaia vo francúzskom Nice s kapacitou približne deväťtisíc ľudí.

Najbližšie sa kapela ukáže v izraelskom Tel Avive, a to 7. mája. Nasledovať budú metropoly Atény, Sofia, Bukurešť, Istanbul, Belehrad, Budapešť a Záhreb. V sobotu 25. mája vystúpi slávna formácia na futbalovom štadióne Pasienky v Bratislave.

V úlohe predskokanky sa tam predstaví 32-ročná speváčka Katarína Knechtová. Tá spolupracovala s koncertným bubeníkom Depeche Mode Christianom Eignerom, ktorý produkoval jej zatiaľ posledný album Tajomstvá (2012). Vstupenky na bratislavský koncert sa stále predávajú po 55 eur.

Video: Depeche Mode - Heaven

Setlist prvého koncertu turné ukázal, že Depeche Mode budú na šnúre hojne čerpať z novej štúdiovky. V Nice z nej zahrali až osem skladieb - Welcome to My World, Angel, Should Be Higher, The Child Inside, Heaven, Soothe My Soul, Secret to the End a Goodbye. Fanúšikovia sa však dočkali aj osvedčených piesní ako Policy Of Truth, Enjoy The Silence, Personal Jesus, Just Can't Get Enough alebo I Feel You. Vo Francúzsku kapela po prvý raz od roku 2001 zahrala skladby Halo a Black Celebration a prvýkrát od roku 1993 kúsok Higher Love, ktorý spieval Martin Gore. Prvý koncert ponúkol 23 skladieb vrátane piatich prídavkov.

Video: Depeche Mode - Walking In My Shoes (Live)

Slovenská fanúšikovská stránka depechemode.sk dnes priniesla informáciu, že kapela by sa mohla v hlavnom meste Slovenska ukázať aj na budúci rok. "Od promotéra koncertu Depeche Mode v Bratislave sme sa dozvedeli, že rokuje o usporiadaní ďalšieho vystúpenia kapely v slovenskej metropole v rámci zimnej časti Delta Machine Tour 6. februára 2014," uviedli na stránke. Dejiskom koncertu by v tom prípade bol zrejme Zimný štadión Ondreja Nepelu, na ktorom už koncertovali takí interpreti ako Elton John, Armin van Buuren, Beyoncé, Julio Iglesias, Sade, José Carreras, Sting alebo Rammstein.

Video: Depeche Mode - Freelove

Depeche Mode vznikli v roku 1980. Na svojom konte majú zatiaľ trinásť štúdiových albumov: Speak & Spell (1981), A Broken Frame (1982), Construction Time Again (1983), Some Great Reward (1984), Black Celebration (1986), Music for the Masses (1987), Violator (1990), Songs of Faith and Devotion (1993), Ultra (1997), Exciter (2001), Playing the Angel (2005), Sounds of the Universe (2009) a spomenutý Delta Machine, ktorý vznikal počas minulého roka v New Yorku a Santa Barbare, kde žije Gore. Na celom svete predali vyše 100 miliónov albumov a singlov. Podľa televízie VH1 patria medzi 100 najlepších interpretov hudobnej histórie a magazín Q ich označil ako "najpopulárnejšiu elektronickú skupinu všetkých čias".

Informácie pochádzajú z webstránok setlist.fm, depechemode.sk a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…