Dobré noviny
V trape na olympiáde sa definitívne predstaví Erik Varga
SITA
SITA

V trape na olympiáde sa definitívne predstaví Erik Varga

Výsledky slovenských trapistov v olympijskej sezóne vyvolali diskusiu o tom, kto bude reprezentovať v Londýne. Na olympiádu napokon pocestuje Erik Varga, ktorý miestenku pre Slovensku aj vybojoval.

BRATISLAVA 19. júna (SITA) - Olympijskú miestenku pre Slovensko v disciplíne trap mužov vybojoval vlani v auguste triumfom na majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade Erik Varga, ktorý napokon bude reprezentovať SR aj na OH 2012 v Londýne.

Pre 36-ročného rodáka zo Šale to bude druhý štart pod piatimi kruhmi, pred štyrmi rokmi v Pekingu skončil deviaty.

V aktuálnej olympijskej sezóne sa mu zatiaľ nedarilo podľa predstáv, lepšie výsledky dosahoval jeho oddielový kolega zo SŠŠR MV SR Mário Filipovič.

Keďže miestenka je určená pre krajinu a nie pre konkrétneho športovca, Vargova forma mohla vyvolať úvahy o zmene. "Bolo to otvorené a takáto možnosť skutočne existovala. Po májovom európskom šampionáte sme si sadli s chalanmi a mali debatu na túto tému. Rozobrali sme si situáciu, ale napokon sme zostali pri pôvodnej verzii, že na OH pocestuje Erik Varga. Je ťažké vybrať jedného z troch pretekárov na jednej úrovni (okrem Vargu, a Filipoviča aj Marián Kovačócy - pozn.), pretože každý z nich sa môže dostať medzi najlepších, ale aj zastrieľať priemerne. Športovec, ktorý miestenku vybojuje, má na ňu morálne právo, ale napríklad aj Česi a Taliani sa v tomto smere rozhodli inak," povedal pre agentúru SITA k tejto téme reprezentačný kouč trapistov SR Branislav Slamka.

Erik Varga dosiahol na oboch tohtoročných významných podujatiach zhodný výkon 113 terčov, na SP v Londýne to stačilo na 42. miesto, na ME v cyperskej Larnake na 39. priečku. Mário Filipovič bol na predolympijskom teste v britskej metropole 22. so 116 terčmi, na kontinentálnom šampionáte bojoval o medailu a napokon skončil štvrtý so súčtom 143 terčov (122+21).

"ME boli pre Filipoviča vrcholom sezóny, na ktorý sa pripravoval a napokon tam odstrieľal veľmi dobrú súťaž. Vargovi vyšli dobre preteky v úvode sezóny, ale na SP i ME to bolo už horšie. Veríme však, že do olympijských hier ho pripravíme tak, aby bol opäť v dobrej forme," dodal B. Slamka

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…