Obhajkyne zlata sa s Brazílčankami vo štvrťfinále potrápili

Nórske hádzanárky zvíťazili v štvrťfinálovom zápase nad Brazíliou 21:19. Semifinále si zahrajú aj Španielky, ktoré porazili Chorvátky.

LONDÝN 7. augusta - Druhými semifinalistkami ženského hádzanárskeho turnaja na Hrách XXX. olympiády sa stali reprezentantky Španielska, ktoré v utorkovom štvrťfinále zdolali Chorvátky 25:22 (13:12).

Španielky získali rozhodujúci náskok v polovici druhého polčasu a do konca duelu si ho už ustrážili. V štvrtkovom semifinále nastúpia Španielky proti víťazkám duelu Francúzsko - Čierna Hora.

Do semifinále sa už skôr prebojovali aj Nórky, obhajkyne zlatých medailí z Pekingu 2008. Zverenky trénera Thorira Hergeirssona sa v utorkovom štvrťfinále natrápili s výberom Brazílie, s ktorým od úvodu až do 52. min prehrávali.

Brazílčanky, ktoré sa pred štyrmi rokmi na OH ani neprebojovali zo základnej skupiny, v 34. min viedli najvyšším rozdielom šiestich gólov (15:9). Rozhodnutie v prospech nórskeho kolektívu priniesli v poslednej päťminútovke duelu góly Herremovej a Korenovej.

"V druhom polčase sme nedokázali prelomiť silnú nórsku defenzívu. Naopak, súperky vyrážali do bleskových protiútokov, čo nám robilo veľké problémy," povedal po zápase dánsky tréner výberu Brazílie Morten Soubak. Jeho náprotivok Hergeirsson uviedol: "Pred prestávkou sme sa nevedeli zorganizovať v obrane. Po zmene strán sme našli svoj rytmus a napokon doviedli duel do víťazného konca."

Nórky napokon v zápase triumfovali 21:19 (9:13) a o finále zabojujú vo štvrtok 9. augusta proti víťazovi neskoršieho utorkového štvrťfinálového súboja Rusko - Kórejská republika (18.00 SELČ).

Výsledky utorkových stretnutí štvrťfinále hádzanárskeho turnaja:

Brazília - Nórsko 19:21 (13:9)

Najviac gólov: Nascimentová 5, Cavaleirová a Dinizová po 3 - Korenová 5, Breivangová 4, Alstadová 3

Španielsko - Chorvátsko 25:22 (13:12)

Najviac gólov: Pinedová Saenzová 7, Alonsová Bernardová a Fernandezová Ibaňezová po 3 - Tatariová 5, Penezičová a Zebičová po 3