Pavol Hirka, TASR

— Foto: TASR/Lukáš Grinaj, Reprofoto Facebook/Šport RTVS

Obrancovi Spartaka sa podaril neskutočný gól.

Futbalisti Spartaka Trnava vo štvrtok potešili svojich fanúšikov. V domácej odvete 3. predkola Európskej konferenčnej ligy totiž zvíťazili nad Lechom Poznaň 3:1 a dostali sa do play off. Postup im nádherným gólom zabezpečil netradičný strelec Lukáš Štetina, ktorý sa v 74. minúte blysol exkluzívnymi nožničkami.

Čerešnička na torte

Spartak dokázal zmazať manko z prvého duelu, ktorý prehral na pôde poľského tímu 1:2. Spartakovci od 50. minúty viedli 2:0 a zdalo sa, že bez problémov dokráčajú ďalej. Po zásahu Veldeho zo 64. minúty sa zdalo, že zápasov poputuje do predĺženia, to však odmietol obranca Štetina, ktorý sa o desať minúte neskôr položil do centrovanej lopty a za burácania fanúšikov posunul Trnavčanov do play off. „Pane Bože, to bol gól!“ jasal spolu s divákmi komentátor RTVS.

„Predviedli sme dobrý kolektívny výkon, gól bol len čerešničkou na torte. Nevedel som, či to mieri do brány, ale našťastie to tam padlo. Fanúšikovia boli perfektní, ďakujeme aj im a je to z veľkej časti aj ich zásluha,“ povedal po zápase hrdina domácich fanúšikov Lukáš Štetina.

Neskutočné nožničky

Hráčovi Trnavy Martinovi Mikovičovi sa ťažko hľadali slová. „Dobre sme sa pripravili a hrali sme úplne odlišne ako v Poľsku. Štetina dal neskutočné nožničky, ale aj také príbehy prináša život,“ uviedol. Pridal sa aj tréner domácich Michal Gašparík: „Mali sme dva dni voľna a rozmýšľal som ako nájsť cestu cez Lech. Hráči na ihrisku to urobili fantasticky a Štetina dal neskutočný gól. Konečne sme prešli cez 3. predkolo.“

Trnavčania zabojujú o postup do skupinovej fázy EKL s ukrajinským Dnipro-1, ktoré hrá domáce stretnutia v Košiciach. V úvodnom zápase, ktorý je na programe 24. augusta, nastúpi víťaz Slovenského pohára doma. Odveta sa bude hrať o týždeň neskôr na východe Slovenska, kde našiel ukrajinský tím prechodný domov pre vojnu vo svojej krajine. Dnipro nestačilo v 3. predkole Európskej ligy na Slaviu Praha (0:3 v, 1:1 d).