Dobré noviny
Cadel Evans krúti hlavu nad silou Wigginsovho tímu Sky
SITA
SITA

Cadel Evans krúti hlavu nad silou Wigginsovho tímu Sky

Austrálsky cyklista stráca na Tour de France na prvého Bradleyho Wigginsa viac ak tri minúty. Jeho poslednou nádejou na zmazanie náskoku sú Pyreneje.

PAU 17. júla - Cadelovi Evansovi pred záverečnými piatimi etapami 99. ročníka cyklistickej Tour de France začína dochádzať, že svoje vlaňajšie prvenstvo na pretekoch neobháji.

Vyše trojminútový náskok vedúceho jazdca priebežného poradia Bradleyho Wigginsa môže Austrálčan reálne ohroziť už iba v dvoch pyrenejských etapách - stredajšej šestnástej a štvrtkovej sedemnástej. To by však musel zlyhať doteraz perfektne fungujúci tím Sky.

"Ukázali, akí sú silní. Všetci do jedného. Majú tu ešte osem jazdcov a sedem z nich odvádza na čele pelotónu neuveriteľnú prácu," povedal počas druhého voľného dňa štvrtý muž celkového poradia. Od žltého Wigginsa ho delí 3:19 min.

V stúpaniach diktujú tempo z britského zoskupenia najmä Austrálčania Michael Rogers a Richie Porte. Ich zámer vyčerpať Wigginsových konkurentov zatiaľ vychádza na výbornú.

Zvyšok už zariadi Wigginsov tieň Chris Froome. Evans sa pokúsil o odvážny útok v 11. etape do La Toussuire, ale napokon nabral na lídra ešte ďalších 1:26 min.

"Nebol to práve najšťastnejší ťah, ale nechcel som prísť do Paríža s pocitom, že som prepásol nejakú príležitosť," vysvetlil Evans.

Pred pyrenejskými etapami to líder tímu BMC Racing nevidí ružovo: "Vyzerá to tak, že všetci z tímu Sky sem prišli v životnej forme. Držia vysoké tempo a vrchári prichádzajú do cieľa stúpaní prázdni. S tým sa ťažko niečo robí."

Evans si uvedomuje, že Wiggins má aj v prípade nejakého výpadku ešte stále k dobru sobotňajšiu časovku. V prológu zaostal za Britom o 10 sekúnd, v prvej časovke dokonca 1:43 min. "Wiggins aj Froome išli v časovkách neuveriteľne," priznal "protinožec". Jeho nádeje sú vo výškach - v stredu budú mať štyri mená: Col d\'Aubisque, Col du Tourmalet, Col d\'Aspin a Col de Peyresourde.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…