Slovenské vodné pólistky cestujú na kvalifikáciu do Terstu s cieľom postúpiť
TASR
TASR

Slovenské vodné pólistky cestujú na kvalifikáciu do Terstu s cieľom postúpiť

S cieľom postúpiť, ale aj viacerými otáznikmi súvisiacimi s ochorením Covid-19, vycestujú vodné pólistky Slovenska do talianskeho Terstu na kvalifikačný turnaj OH 2020.

Slovenské reprezentantky vo vodnom póle — Foto: TASR/František Iván

Košice 14. januára (TASR) - S cieľom postúpiť, ale aj viacerými otáznikmi súvisiacimi s ochorením Covid-19, vycestujú vodné pólistky Slovenska do talianskeho Terstu na kvalifikačný turnaj OH 2020. Ich príprava bola zásadne ovplyvnená pandémiou, no na turnaj idú s jasnou túžbou. Podľa trénera Milana Henkricha budú dôležité už výsledky testov na Covid-19, po športovej stránke zasa kľúčové štvrtý resp. piaty zápas jeho zvereniek na turnaji.

„Na kvalifikačný turnaj ideme bez akéhokoľvek prípravného zápasu. Celkovo bola príprava úplne iná než trebárs pred ME. Ovplyvnili ju obmedzenia súvisiace s pandémiou, pre ktoré sa nehrá ani slovenská liga,“ poznamenal Henkrich.

Niekoľkotýždňová príprava v bubline

Slovenky absolvovali niekoľkotýždňovú spoločnú prípravu v šamorínskej bubline, v ktorej sa snažili najmä o opätovné zžitie sa s vodou a tímovú súdržnosť. Nevyšla im ani snaha o prípravný zápas v Maďarsku a tak absolvujú zápasovú konfrontáciu až v súťažných zápasoch v Terste.

Termín kvalifikačného turnaja pre pandemickú situáciu v Taliansku presunuli práve na január a organizátori robia všetko pre to, aby už k ďalšiemu posunu nedošlo. Na olympiádu do Tokia sa z turnaja prebojujú prvé dva tímy.

Niekoľko tímov odmietlo účasť

Samozrejmosťou bude testovanie jednotlivých tímov, Slovenky ho absolvujú aj doma pred odchodom do Terstu. „V príprave sme vyskúšali 23 hráčok, pretože sme vedeli, že hociktorá môže vypadnúť a to sa aj stalo. Aj tentoraz sa pripravujeme na možnosť, že môže dôjsť k výpadkom. Vo štvrtok mali dievčatá v pláne antigénové testy, v piatok v Šamoríne zase PCR testy. Po nich vytvoríme 14-člennú zostavu, ktorá vycestuje do Talianska. Ani tá však nemusí byť definitívna, pretože v Taliansku nás čakajú opäť antigénové i PCR testy, ktoré môžu ovplyvniť našu zostavu. Prakticky až keď budem stáť v Terste pri bazéne, budem vedieť našu zostavu,“ tvrdí Henkrich.

Jeho zverenky sa v základnej skupine stretnú s Holandskom, Francúzskom a Talianskom, pričom všetky štyri tímy majú istý postup do ďalšej fázy. Na turnaji malo pôvodne štartovať 12 tímov, no štyri odmietli účasť pre komplikácie vyplývajúce z pandemickej situácie.

Viac si môžete prečítať na ďalšej strane.

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…