Európska liga: Klaksvík to dotiahol do play off, postúpili aj Plzeň a Liberec

Na snímke tribúna bez divákov v zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA vo futbale LASK Linz - FC DAC 1904 Dunajská Streda — Foto: TASR/Jaroslav Novák

Futbalisti Viktorie Plzeň si zahrajú v play off Európskej ligy UEFA 2020/2021.

Bratislava 24. septembra (TASR) - Futbalisti Viktorie Plzeň si zahrajú v play off Európskej ligy UEFA 2020/2021. Vo štvrtkovom domácom stretnutí 3. predkola triumfovali nad dánskym klubom SönderjyskE 3:0. Víťazstvo tímu trénera Adriana Guľu spečatil v 51. minúte svojím premiérovým zásahom v drese českého vicemajstra stredopoliar Miroslav Káčer, ktorý absolvoval celý duel a videl žltú kartu.

Plzenčania sa dostali do vedenia v 35. minúte, z jedenástky otvoril skóre Zdeněk Ondrášek. Ešte do prestávky poistil náskok Adriel D’Avila Ba Loua a výsledok stanovil krátko po zmene strán Káčer, keď doklepol do siete loptu odrazenú od žrde. Viktoria nastúpi v play off 1. októbra na ihrisku Hapoelu Be‘er Ševa, ktorý doma vyradil FC Motherwell 3:0.

Postúpil aj Liberec

V play off sa predstaví aj ďalší český zástupca Slovan Liberec. Na pôde FCSB zvíťazil 2:0 zásluhou Abdullu Yusufa a Michaela Rabušica, za hostí odohral plnú minutáž obranca Martin Koscelník, v strede poľa operoval do 88. minúty Jakub Hromada.

Liberec najbližšie privíta APOEL Nikózia, ten na svojej pôde zdolal Zrinjski Mostar 4:2 v rozstrele z 11 m (2:2 pp). Súperom Lechu Poznaň so Slovákom Ľubomírom Šatkom, ktorý postúpil už v stredu, bude Royal Charleroi po domácej výhre nad Partizanom Belehrad 2:1 po predĺžení.

Výhra Tottenhamu

Sporting Lisabon doma vyradil FC Aberdeen 1:0 a v play off bude hostiť LASK Linz, premožiteľa Dunajskej Stredy z 3. predkola. Hráči fínskeho KuPS Kuopio, premožitelia bratislavského Slovana z predchádzajúcej kvalifikačnej fázy, si na vlastnom trávniku poradili aj s FK Suduva Marijampole 2:0 gólmi Rangela a Igorsa Tarasovsa. Za hostí odohral celý zápas obranca Ivan Hladík.

Futbalisti FK Škendija podľahli na svojom ihrisku Tottenhamu Hotspur 1:3, v domácich farbách absolvoval celý duel ďalší obranca Ján Krivák. So súťažou sa rozlúčil aj Piast Glivice s trojicou Slovákov, na pôde FC Kodaň prehral 0:3. Plnú minutáž v hosťujúcom drese absolvovali brankár František Plach, obranca Tomáš Huk i stredopoliar Jakub Holúbek.

Klaksvík nadelil šestku

Ďalej sa prebojoval Ararat-Armenia, doma zdolal NK Celje 1:0 po predĺžení, keď jediný gól strelil v 111. minúte Serhij Vakulenko. Celtic Glasgow si postup vybojoval až v závere, o víťazstve 1:0 na štadióne FC Riga rozhodol v poslednej minúte riadneho hracieho času striedajúci Mohamed Elyounoussi.

KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov deklasoval na vlastnej pôde Dinamo Tbilisi 6:1, vo farbách hostí hral do 52. minúty útočník Filip Oršula. Za Klaksvík sa hetrikom v rozmedzí 60. až 73. minúty zaskvel Pall Klettskard. Futbalisti AC Miláno zdolali doma FK Bodö/Glimt 3:2.

Výsledky si môžete pozrieť na ďalšej strane.