Futbal: Juventus zdolal v turínskom derby FC 4:1, vyhral šiestykrát v sérii

WA 52 Turín - Futbalista Juventusu Cristiano Ronaldo sa teší po strelení gólu v zápase 30. kola Serie A Juventus Turín - FC Turín v Turíne 4. júla 2020. — Foto: TASR/AP

Zápas mal špeciálnu príchuť pre brankára Juventusu Gianluigiho Buffona, pre ktorého to bol už 648. duel v Serii A a vytvoril tak nový rekord v počte štartov.

Turín 4. júla (TASR) - V sobotňajšom turínskom derby v rámci 30. kola Serie A zvíťazili futbalisti favorizovaného Juventusu nad FC 3:1 a na čele tabuľky majú sedembodový náskok pred druhým Laziom. Rímsky tím má však k dobru večerný duel s AC Miláno.

Dráma sa nekonala, po hodine hry sa pridal Ronaldo

Domáci Juventus sa ujal vedenia už v 3. minúte, keď dostal Paulo Dybala veľa priestoru v šestnástke a jeho tečovaná strela skončila v sieti. Na 2:0 zvýšil v 29. minúte krížnou strelou Juan Cuadrado.

V nadstavenom čase prvého polčasu zahral Matthijs de Ligt v šestnástke rukou, čo potvrdil aj VAR, a z pokutového kopu znížil Andrea Belotti. V úvode druhého dejstva bol FC Turín blízko k vyrovnaniu, Belotti trafil brvno, Simone Verdi dokonca dostal loptu do siete, no gól neplatil pre ofsajd.

Dráma sa nekonala, keďže po hodine hry pridal Cristiano Ronaldo z priameho kopu tretí gól a krátko pred koncom si dal vlastný Koffi Djidji. Pre Juventus to bolo už šieste ligové víťazstvo v sérii. FC Turín prehral tretí zápas po sebe a figuruje na 15. mieste.

Zápas mal špeciálnu príchuť

Zápas mal špeciálnu príchuť pre brankára Juventusu Gianluigiho Buffona, pre ktorého to bol už 648. duel v Serii A a vytvoril tak nový rekord v počte štartov. Doteraz sa oň delil s legendárnym Paolom Maldinim. Štyridsaťdvaročný Buffon štartoval prvýkrát v Serie A pred 25 rokmi, po šiestich rokoch v drese Parmy zamieril do Juventusu, kde s ročnou prestávkou pôsobí až doteraz. Sezónu 2018/19 strávil v parížskom Saint-Germain.

Serie A - 30. kolo:

Juventus Turín - FC Turín 4:1 (2:1)

Góly: 3. Dybala, 29. Cuadrado, 61. Ronaldo, 87. Djidji (vl.) - 45.+6 Belotti (z 11m)