Hádzaná-kvalifikácia na MS: Slováci zvládli drámu s Faerskými ostrovmi, vyhrali o jeden gól

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Luxemburg 11. januára (TASR) - Hádzanári Slovenska si na turnaji 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie MS 2021 pripísali druhý triumf. Po piatkovom víťazstve nad domácim Luxemburskom 22:16 zdolali v sobotu v Luxemburgu Faerské Ostrovy 27:26.

Zverenci trénera Petra Kukučku sa v boji o jedinú postupovú miestenku stretnú ešte v nedeľu s Litvou.

Slováci odohrali proti hráčom z autonómnej oblasti krajiny úradujúcich olympijských víťazov i majstrov sveta Dánov vyrovnaný duel. V prvom polčase sa nedokázal žiaden tím odtrhnúť na väčší náskok a Slováci vyhrali polčas o jeden gól 14:13.

Aj po zmene strán pokračoval vyrovnaný boj. Dvadsať minút pred koncom Faerčania odskočili na rozdiel dvoch gólov, no Slováci sa nezlomili a rýchlo vyrovnali. Až šesť minút pred koncom sa podarilo Slovákom definitívne odpútať na dvojgólový odstup (25:23) a ostrovanom sa už nepodarilo v dramatickom závere vyrovnať.

Turnaj 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie MS 2021 hádzanárov

Faerské ostrovy - Slovensko 26:27 (13:14)

Najviac gólov za Faer. o.: Johansen 9, Krogh 5, Gunnarson Djurhuus a Hoydal Hildarson po 3

Zostava a góly SR: Žernovič, Konečný - Briatka, Ďuriš, Hruščák 5, Rábek 6, T. Urban 3, Straňovský 9, Kalafut, Kancel, Kováčech, Macháč 2, Potisk 1, Prokop, Rečičár, Slaninka 1

Rozhodovali: Nabokov a Kulik (obaja Biel.), vylúčenia: 4-5, ČK: 52. Hoydal Hildarson (Faer. o.), 7m hody: 3/3 - 4/4.