Dobré noviny
Na Uprisingu vystúpia aj Indy & Wich, La4 a Nironic
SITA
SITA

Na Uprisingu vystúpia aj Indy & Wich, La4 a Nironic

Headlinermi podujatia, ktoré sa uskutoční 24. a 25. augusta v Bratislave, sú Lee "Scratch" Perry, Asian Dub Foundation a Anthony B.

BRATISLAVA 6. júla - Na piatom ročníku Uprising Reggae festivalu, ktorý sa uskutoční 24. a 25. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, sa premiérovo predstaví česká hip-hopová skupina Indy & Wich.

Spolu s ňou vystúpia aj rapperi La4 a Nironic. Na svojej oficiálnej webstránke o tom informovali organizátori podujatia.

Skupina Indy & Wich vznikla v roku 1998 a spolu s PSH patrí medzi najúspešnejšie hip-hopové formácie v Českej republike. Na svojom konte majú dva albumy - My 3 (2002) a Hádej Kdo... (2006).

DJ Wich okrem toho nahral aj dva producentské albumy Time Is Now (2006) a Golden Touch (2008), ďalej dve štúdiovky so spomínaným Nironicom - The Chronicles of Nomad (2007) a Nomad 2 (The Long Way Home) (2011) a tiež album Human Writes (2009) s Hi-Defom. Indy je zas členom projektu KMBL, s ktorým vydal v roku 2010 eponymnú štúdiovku.

Na Uprising Reggae festivale sa tento rok predstavia aj jamajská legenda Lee "Scratch" Perry, britská kapela Asian Dub Foundation, jamajský spevák Anthony B, britskí reggae a dancehalloví priekopníci Top Cat a Tenor Fly, britské zoskupenie Zion Train, jamajsko-americký spevák Tarrus Riley s The Blak Soil Band, legenda roots reggae Max Romeo, Deadly Hunta z Veľkej Británie, jamajská skupina Raging Fyah so speváčkou Etanou, škótska formácia Mungo\'s Hifi Soundystem s rapperkou Soom T, americká hip-hopová skupina Delinquent Habits, slovenská ska kapela Polemic, jamajský spevák Ras Zacharri, nemecká skupina Irie Révoltés, dvojica DJ Vadim a Yarah Bravo, ruský spevák Steppa Style či slovenské zoskupenie Polemic. Vstupenky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 30 eur.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…