Triatlonista Richard Varga skončil siedmy na ITU MS v Štokholme

Na siedmom mieste skončil slovenský triatlonový reprezentant Richard Varga na 7. pretekoch seriálu ITU MS v Štokholme.

Slovenský triatlonista Richard Varga Foto: TASR/AP

Štokholm 25. augusta (TASR) - Na siedmom mieste skončil slovenský triatlonový reprezentant Richard Varga na 7. pretekoch seriálu ITU MS v Štokholme. Úspešný slovenský olympionik finišoval vo švédskej metropole so stratou 2:34 minúty na víťazného a najväčšieho favorita pretekov Brita Alistaria Brownleeho. Na druhom mieste skončil Španiel Javier Gomez a tretie mieste obsadil brat víťaza Jonathan.

Pre Richarda Vargu je to po tohtoročnom 6. mieste v rakúskom Kitzbüheli druhé najlepšie umiestnenie v tomto seriáli. Vlani obsadil v Štokholme 9. priečku a aj nedeľný výkon je prísľubom pred veľkým finále v Londýne 14. septembra.

Na cyklistickej časti sa vytvorila silná osemčlenná skupina - bratia Brownleeovci, Gomez, Fabian, Schoeman, Luis, Raphael a Varga. V takomto zložení prišla aj do depa. Hneď na začiatku behu sa odpútal od ostatných pretekárov Alistair Brownlee. Za ním s menšou stratou bežala dlho dvojica Gomez a Jonathan Brownlee, tí si udržiavali stratu okolo 15 až 22 sekúnd. Ostatní pretekári svoju stratu už zvyšovali. Po prvom kole bežal Richard Varga na vynikajúcom 5. mieste, v druhom sa cez neho dostal aj druhý Francúz Luis a v samom závere ešte aj Richard Murray, ktorý patrí k jedným z najlepších bežcov.

V celkovom poradí pred vyvrcholením seriálu je na čele Alistair Brownlee s 3140 bodmi, Richardovi Vargovi patrí 14. miesto s 1453 bodmi.

výsledky, muži elite (1,5 km plávanie-40 km bicykel-10 km beh):

1. Alistair Brownlee (V. Brit.) 1:43:13 h, 2. Javier Gomez (Šp.) + 14 s, 3. Jonathan Brownlee (V. Brit.) + 37, 4. Aurelien Raphael (Fr.) +2:01, 5. Vincent Luis (Fr.) +2:09, 6. Richard Murray (JAR) +2:26, 7. Richard VARGA (SR) +2:34