Dvadsiatka zvíťazila na Summer Hockey Challenge nad Nemeckom 6:3

Slovenskí hokejisti do 20 rokov zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na prestížnom turnaji U20 Summer Hockey Challenge, keď v piatok zdolali Nemecko 6:3.

Tréner Ernest Bokroš Foto: TASR/Milan Kapusta

Poprad 2. augusta (TASR) - Slovenskí hokejisti do 20 rokov zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na prestížnom turnaji U20 Summer Hockey Challenge, keď v piatok zdolali Nemecko 6:3. V sobotu nastúpia slovenskí mladíci o 14.30 h na posledný duel turnaja proti Švajčiarsku.

Zverencov trénera Ernesta Bokroša poslal do vedenia už po 45 sekundách hry Lunter, do konca prvej tretiny pridal druhý presný zásah Réway a Slováci vyhrávali 2:0. Slabšiu chvíľku si slovenskí reprezentanti vybrali v polovici stretnutia, keď sa Nemcom podarilo vyrovnať v rozpätí tridsiatich deviatich sekúnd gólmi Eisenschmida a Zieglera. Pred druhou sirénou však mladí Slováci opäť vyhrávali, vedenia sa ujali v 38. minúte zásluhou Grachulinca.

V tretej tretine sa o vyrovnanie v 49. minúte postaral Tuomie, už o minútu neskôr sa však v oslabení presadil Gríger - 4:3. Slovensko zlomilo odpor súpera ešte dvoma presnými zásahmi, ktorých autormi boli Kolena s Daňom.

Hokejisti Švajčiarska zvíťazili nad rovesníkmi z Českej republiky vysoko 7:2. Českí mladíci síce viedli po prvej tretine nad svojim súperom 2:1, no druhá časť hry vyznela jasne pre Švajčiarov, ktorí ju vyhrali 4:0. V záverečnej tretine pridali mladí reprezentanti Švajčiarska ešte dva presné zásahy a zvíťazili 7:2.

Ernest Bokroš, tréner SR 20 (zdroj: SZĽH): "Príťažlivosť dnešnej konfrontácie zvyšoval fakt, že Nemci budú naším prvým súperom na svetovom šampionáte. Boli tvrdším orieškom ako český výber v úvodnom zápase turnaja. Vďaka kvalitnej hre podoprenou taktickou disciplínou sme po úvodnej tretine zaslúžene viedli o dva góly. V strednej časti sme strelecku aktivitu síce vystupňovali, no naša hra už nebola tak kompaktná, pretože niektorí naši zverenci začali hrať viac na seba, čo kvalitný súper vycítil a výsledkovo dlho držal s nami krok. Potrebnú fazónu dostala naša hra opäť v závere, keď sme zabrzdili všetky pokusy Nemcov a nedovolili už žiadnu komplikáciu. Boli sme predsa len lepším celkom a samotný výsledok v súvisloti s MS má svoju cenu. V boji o prvenstvo so Švajčiarmi nás čaká súper podobnej kvality."

2. deň, výsledky:

Slovensko - Nemecko 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Góly: 1. Lunter (Daňo, Réway), 7. Réway, 38. Gachulinec (Daňo), 50. Gríger (Predajniansky), 53. Kolena (Gríger), 55. Daňo (Réway, Lunter) – 29. Eisenschmid (Kurth), 30. Ziegler (Laub, Koslowski), 49. Tuomie (Draisaitl, Tiffels). Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0

Česko - Švajčiarsko 2:7 (2:1, 0:4, 0:2)

Góly: 7. Raška (Němeček, Indrák), 17. Kubalík (Zbořil) – 17. Schmutz, 25. Schmutz (Fuchs, Simion), 27. Bertschy (Müller), 31. Fuchs (Simion), 38. Bertschy (Müller), 41. Dayer (Balmelli), 47. Müller (Dünner, Hischier). Vylúčení: 6:4, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 89 divákov