Dobré noviny
Dobré noviny priniesli už 1 000 pozitívnych správ
Dobré noviny
Dobré noviny

Dobré noviny priniesli už 1 000 pozitívnych správ

Najmladší spravodajský portál Dobré noviny priniesol svojím čitateľom už 1 000 pozitívnych správ. 

BRATISLAVA 19. júna - Dobré noviny boli do prevádzky uvedené 28. mája 2012 po tom, čo sa slovenské médiá odmietli zaoberať petíciou za menej krvi a viac pozitívnych správ, ktorú podporilo vyše 10 500 občanov.

19. júna portál dosiahol významný medzník: doteraz uverejnil už 1 000 pozitívnych správ. "Je to pre nás dôkazom, že svet je plný pozitívnych správ, ktoré môžu ľudí potešiť alebo inšpirovať. Nerozumieme preto výhovorkám iných médií, prečo musia informovať stále viac o tragických udalostiach, ako keby sa nič iné vo svete nedialo," uviedol manažér portálu Róbert Sedlák.

O portál prejavili slovenskí používatelia internetu veľký záujem. V priebehu nieľkokých dní od spustenia sa Dobré noviny svojou návštevnosťou zaradili medzi relevantné spravodajské portály.

Portál prináša neustále aktualizované spravodajstvo z domovoa, zo sveta, ekonomiky, kultúry, športu či vedy a techniky. Nechýbajú ani zaujímavosti, či magazíny o cestovaní, zo sveta automobilov, o životnom štýle či zdraví. Redakcia sa pritom sústredí na pozitívne udalosti a úplne ignoruje tragické informácie, ktorých je vo všetkých médiách nadbytok. "Pomer pozitívnych správ v našom spravodajstve je absolútne najvyšší spomedzi všetkých relevantných médií. Ohlasy našich čitateľov nás utvrdzujú v tom, že to čo robíme, robíme dobre a má to zmysel. Ak dokážeme naším spravodajstvom ľudí potešiť alebo inšpirovať, potom je to pre nás tá najlepšia odmena za odvedenú prácu," skonštatoval na záver Róbert Sedlák.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…