Dobré noviny
Ak by sa voľby konali v septembri, oslavoval by Barack Obama
SITA
SITA

Ak by sa voľby konali v septembri, oslavoval by Barack Obama

Podľa prieskumu televízie CBS News a denníka New York Times by Obama zvíťazil aj napriek tomu, že väčšina Američanov si myslí, že krajina je na tom horšie ako pred štyrmi rokmi.

NEW YORK 15. septembra - Ak by sa americké prezidentské voľby konali v septembri, svoj post v Bielom dome by obhájil úradujúci prezident Spojených štátov Barack Obama.

Vyplýva z celonárodného telefonického prieskumu televízie CBS News a denníka New York Times, ktorý vykonali na vzorke 1300 ľudí.

V sobotu zverejnené výsledky odhalili, že Obama sa aktuálne teší 49-percentnej podpore, kým jeho republikánskeho vyzývateľa v novembrových voľbách Mitta Romneyho podporuje 46 percent opýtaných. Nerozhodnuté podľa prieskumu zostáva iba štyri percentá voličov.

Obama by zvíťazil napriek tomu, že väčšina Američanov si myslí, že krajina je na tom horšie ako pred štyrmi rokmi.

Rodák z Honolulu a držiteľ Nobelovej ceny mieru sa môže oprieť predovšetkým o podporu mladších ľudí a žien, kým Romney oslovuje predovšetkým ľudí vo veku okolo 65 rokov a na jeho strane stojí aj väčšina mužov.

Voliči v 32 amerických štátoch a hlavnom meste Washington môžu od 6. septembra využívať právo na predčasné hlasovanie v prezidentských voľbách, ktorých riadny termín je naplánovaný na prvý novembrový utorok.

Analytici odhadujú, že spomedzi všetkých oprávnených voličov by mohlo predčasne hlasovať až 40 percent. V roku 2008, keď Obama zvíťazil nad republikánskym súperom Johnom McCainom, tento podiel dosiahol 33 percent, pričom podľa prieskumu denníka Washington Post volilo 58 percent z nich kandidáta demokratov. Očakáva sa, že tohtoročný súboj bude napínavejší, keďže šance Obamu a Romneyho sú vyrovnané.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…