Bayern otočil zápas s Werderom, Guédeho Freiburg remizoval

Slovenský reprezentant Karim Guédé sa tešil v drese SC Freiburg zo zisku bodu po remíze 2:2.

Na snímke uprostred holandský hráč Bayernu Arjen Robben oslavuje gól so spoluhráčmi, vpravo David Alaba z Rakúska a vľavo Franck Ribéry Foto: TASR/AP

Mníchov 26. apríla (TASR) - Futbalisti nemeckého majstra Bayernu Mníchov prehrávali po prvom polčase s Werderom Brémy 1:2, ale napokon v sobotňajšom zápase 32. kola bundesligy zvíťazili 5:2. Bayern tak má na konte 64 bodov a pred druhou Borussiou Dortmund má náskok 20 bodov. Žlto-čierni však ešte majú k dobru sobotňajší ligový duel na pôde štvrtého Bayeru Leverkusen.

Ďalšiemu bavorskému tímu 1. FC Norimberg v zostave aj so slovenským reprezentantom Róbertom Makom sa už tak nedarilo. 1. FCN, ktorý bojuje o záchranu v najvyššej nemeckej súťaži, prehral na ihrisku Mainzu 0:2.

Slovenský reprezentant Karim Guédé sa tešil v drese SC Freiburg zo zisku bodu po remíze 2:2 na pôde VfL Wolfsburg. Guédé odohral na poste útočníka 85 minút.

Hertha Berlín v základnej ekipe aj so slovenským kapitánom Petrom Pekaríkom získala všetky tri body po triumfe 2:0 nad Eintrachtom Braunschweig. Pekarík odohral na poste pravého obrancu celé stretnutie.

Sumáre - 32. kolo:

Bayern Mníchov - Werder Brémy 5:2 (1:2)

Góly: 20. Ribery, 53. a 57. Pizarro, 61. Schweinsteiger, 74. Robben - 10. Gebre Selassie, 36. Hunt.

Hertha Berlín - Eintracht Braunschweig 2:0 (0:0)

Góly: 61. Brooks, 77. Allagui