Chára spečatil triumf Bostonu pri návrate Višňovského na ľad

Zdeno Chára bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu, okrem gólu si pripísal dve strely a dva plusové body.

Zdeno Chára (vpravo) sa teší z gólu. Foto: TASR/AP Photo

New York 28. januára (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára prispel v NHL gólom k triumfu Bostonu 6:3 na ľade NY Islanders. Do zostavy domácich sa v tomto dueli po viac ako troch mesiacoch od otrasu mozgu vrátil obranca Ľubomír Višňovský.

Kapitán Bostonu Chára spečatil hladké víťazstvo Bruins v 49. minúte svojim dvanástym presným zásahom v sezóne. S takmer 23 odohratými minútami bol tradične najvyťaženejším hráčom svojho tímu, okrem gólu si pripísal dve strely a dva plusové body.

Višňovský, ktorý figuruje v nominácii Slovenska na ZOH v Soči, pri svojom návrate strávil na ľade vyše 22 minút, prezentoval sa jednou strelou a mal aj plusový bod. Bol to iba deviaty duel prebiehajúcej sezóny pre 37-ročného zadáka, ktorý utrpel 19. októbra po zákroku Rileyho Nasha z Caroliny otras mozgu a do tréningového procesu s mužstvom sa zapojil až uplynulú stredu.

Carolina v zostave so slovenským olympionikom Andrejom Sekerom zdolala doma Columbus 3:2 a pripísala si štvrtý plný bodový zisk za sebou. Tešil sa aj Martin Marinčin, ktorého Edmonton triumfoval na ľade Vancouveru 4:2.