Messi zostrelil hetrikom Valenciu, zvíťazil aj Real

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División.

MADRID 2. septembra - V nedeľu bolo v najvyššej španielskej futbalovej súťaži - Primera División na programe päť zápasov 3. kola. Hetrikom sa blysla hviezda Barcelony Lionel Messi. "Blaugranas" jeho zásluhou zvíťazili vo Valencii 3:2, keď všetky góly padli v prvom polčase.

Darilo sa aj ďalšiemu ašpirantovi na titul. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili na štadióne Santiaga Bernabeua nad Bilbaom 3:1. Dva góly "bieleho baletu" strelila letná posila Isco a jeden pridal aj Cristiano Ronaldo. Za hostí v 80. minúte výsledok "kozmeticky upravil" Ibai Gómez.

Tri body do tabuľky si pripísal aj ďalší madridský klub - Atlético. Ďalšie dve stretnutia sa skončili nerozhodne, FC Sevilla remizovala s Málagou 2:2 a v súboji Espanyolu Barcelona s Betisom Sevilla diváci gól nevideli.

Až štyri tímy majú po troch kolách v tabuľke plný počet, deväť bodov. Barcelona má však najlepšie skóre a preto je lídrom Primera División, nasledujú Atlético Madrid, Villarreal a Real Madrid.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola Primera División:

FC Valencia - FC Barcelona 2:3 (2:3)

Góly: 45. a 45.+ Hélder Postiga - 11., 39. a 41. Messi

Real Madrid - Athletic Bilbao 3:1 (2:0)

Góly: 26. a 73. Isco, 45.+ Cristiano Ronaldo - 80. Ibai Gómez

Real Sociedad San Sebastián - Atlético Madrid 1:2 (0:1)

Góly: 69. Prieto - 27. David Villa, 56. Koke

Espanyol Barcelona - Betis Sevilla 0:0

FC Sevilla - Málaga 2:2 (1:1)

Góly: 44. a 71. Gameiro - 40. P. Morales, 68. R. Santa Cruz, ČK: 90.+ Duda (Málaga)