Dobré noviny
V londýnskom podchode sa stretlo šesť Spider-manov
TASR
TASR

V londýnskom podchode sa stretlo šesť Spider-manov

Filmová novinka Spider-Man: Paralelné svety ovládla Comic Cony vo Francúzsku a Veľkej Británii
Filmová novinka Spider-Man: Paralelné svety ovládla Comic Cony vo Francúzsku a Veľkej Británii — Foto: Itafilm

Uvidíme ich aj v Bratislave?

Bratislava 2. novembra (OTS) - Filmová novinka Spider-Man: Paralelné svety ovládla Comic Cony vo Francúzsku a Veľkej Británii.

Konferencie Comic Con sú pre fanúšikov komiksov a filmov o superhrdinoch ako druhé Vianoce. Filmári a herci na nich pred masami nadšencov odhaľujú nové trailery a predstavujú pozadie tvorby filmových noviniek. V poslednom čase sa Comic Cony konali v Londýne a Paríži a oba patrili dlho očakávanému filmu Spider-Man: Paralelné svety, ktorý do našich kín dorazí už v decembri. Čo odhalili tvorcovia inovatívneho animáku, v ktorom sa stretne až šesť Spider-Manov?

V novinke Spider-Man: Paralelné svety spoznávame brooklynskeho tínedžera Milesa Moralesa, ktorý je presvedčený, že je jediným Spider-Manom. Vďaka nebezpečnému experimentu sa však v jeho svete zrazu ocitne niekoľko ďalších pavúčích (nielen) mužov. Ak sa chcú ešte niekedy vrátiť domov, musia spojiť sily a opäť raz zachrániť svet.

Akčná novinka láka na inovatívny a unikátny spôsob animácie, ktorá vynikne jedine na veľkom plátne, humor a vzťahy medzi hlavnými hrdinami a silné kreatívne duo v pozadí. Producenti Phil Lord a Christopher Miller stoja za kinohitmi LEGO Príbeh, Oblačno, miestami fašírky alebo 22 Jump Street.

Galéria

Galéria

Na parížskom Comic Cone však film predstavilo trio režisérov Bob Persichetti, Peter Ramsey a Rodney Rothman, s ktorými dorazila mladá hviezda Shameik Moore, ktorý v originálnej verzii dabuje Milesa Moralesa. Persichetti prízvukoval, že hoci sa v príbehu objaví aj Peter Parker, jeho hlavnou postavou je Miles, ktorý je úplne iným Spider-Manom. „Miles je iný, má úplne iný život, skúsenosti a motivácie.”

VIDEO Z COMIC CON PARIS:

Súčasťou londýnskeho Comic Conu bol aj špeciálny graffiti event v jednom z mestských podchodov, kde umelci namaľovali na obrovskú stenu všetkých šesť Spider-Manov, ktorí sa vo filme objavia, v akcii. Čo by ste povedali na to, keby sa podobné graffiti objavilo aj u nás?

Animák Spider-Man: Paralelné svety sa v našich kinách objaví 13. decembra 2018. Na vaše plátna ho prinesie spoločnosť Itafilm.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…