Dobré noviny
Gombos po prehre s Gerasimovom: Robil som, čo sa dalo
TASR
TASR

Gombos po prehre s Gerasimovom: Robil som, čo sa dalo

Na snímke Norbert Gombos vracia loptičku Jegorovi Gerasimovovi v druhej dvojhre zápasu 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko - Bielorusko v Bratislave 26. októbra 2018.
Na snímke Norbert Gombos vracia loptičku Jegorovi Gerasimovovi v druhej dvojhre zápasu 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko - Bielorusko v Bratislave 26. októbra 2018. — Foto: TASR Dano Veselský

N. Gombos nastúpil na súboj s Gerasimovom povzbudený triumfom Kližana nad Alexandrom Zgirovským.

Bratislava 26. októbra (TASR) -Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni stretnutia o postup do svetovej skupiny Davisovho Pohára s Bieloruskom nerozhodne 1:1. O vyrovnávajúci bod pre hostí sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil líder bieloruského tímu Jegor Gerasimov, ktorý zdolal slovenskú dvojku Norberta Gombosa po trojsetovom boji 3:6, 6:4, 6:4. Sobotňajší program otvorí o 13.00 h štvorhra, v ktorej by mali nastúpiť Martin Kližan s Filipom Poláškom proti páru Max Mirnyj, Andrej Vasilevskij.

Gombos nastúpil na súboj s Gerasimovom povzbudený triumfom Kližana nad Alexandrom Zgirovským. Zverenec trénera Ladislava Simona v prvom sete skvele podával a Kvalitnými returnami eliminoval Gerasimovov servis, ktorý je najväčšou zbraňou Bielorusa. Pri dlhších výmenách dokázal Gombos súpera rozbehať, jeho údery mali potrebnú razanciu i optimálnu dĺžku. Za stavu 1:1 prelomil Gerasimovovo podanie, rovnaký kúsok sa mu podaril aj v deviatom geme a prvý set získal vo svoj prospech.

V druhom dejstve Gerasimov zlepšil returny a pridal na agresivite. Za stavu 2:2 prvýkrát v zápase Gombosa brejkol, hoci slovenský reprezentant viedol 40:15 a v ďalšom priebehu setu mu stačilo držať si servis. Za stavu 4:5 síce čelil brejkbalu, no potom mu trikrát zafungovalo prvé podania a vynútil si tretí set. O jeho osude rozhodol gem za stavu 3:3, v ktorom Gerasimov využil štvrtý brejkbal a zobral Gombosovi servis. V desiatom geme premenil Bielorus hneď prvý mečbal a upravil vzájomnú bilanciu s Gombosom na 2:0. V roku 2015 ho zdolal v NTC na challengeri Slovak Open, ktorý napokon vyhral.

Gombosa prehra veľmi mrzela. "Som veľmi sklamaný, lebo celý zápas som hral dobrý tenis. Rozhodlo pár lôpt. V prvom sete som podal nadštandardný výkon. V druhom sete som mal milimetrové auty. Robil som čo som mohol, ale nevyšlo to. Gerasimov sa postupne rozohral a dostal sa na koňa. Výborne servoval, pri jeho podaní som sa ťažko dostával k brejkbalom. Opäť som prehral tesný zápas. Veľmi som chcel vyhrať. Po skončení duelu sa ma zmocnila obrovská frustrácia, bol som dosť nahnevaný," priznal Gombos. "Bol to vynikajúci zápas, obaja hrali dobrý tenis. Noro bol v prvom sete excelentný. V druhom už prišli chyby. V treťom sete prišli opäť jedna-dve ľahké chyby a Gerasimov ich využil, dobre servoval. Bol to výborný zápas, niet čo ľutovať. Zajtra je ďalší deň, ale aspoň vieme čo na Gerasimova hrať. Sme tam, kde sme začali. Nie je to nič super, ani nič tragické. Trochu som dúfal, že Noro pridá druhý bod. Gerasimov však potvrdil, že je skúsený hráč," vyjadril sa kapitán SR Dominik Hrbatý.

Gerasimov označil zápas s Gombosom za veľmi náročný. "Norbert hral veľmi dobre, ja som sa dlho nevedel dostať do správneho tempa. Snažil som sa však bojovať a počúvať rady nášho kapitána Vladimira Volčková. To napokon prinieslo obrat v zápase a moje víťazstvo." Volčkov ocenil výkony všetkých štyroch singlistov. "Mám z toho veľmi pozitívny dojem a som šťastný, že môžem byť súčasťou tohto zápasu. Všetci aktéri ukázali na dvorci veľké srdce. Kližan demonštroval, že je to dominantný hráč, Duel medzi Gerasimovom s Gombosom bol obrovskou bitkou, som veľmi rád, že so šťastným koncom pre Jegora."

zápas o postup do svetovej skupiny Davisovho pohára:

SLOVENSKO - Bielorusko 1:1 po prvom dni

Martin Kližan - Alexander Zgirovskij 6:1, 6:4

Norbert GOMBOS - Jegor Gerasimov 6:3, 4:6, 4:6

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…