Dobré noviny
R. Fico: Bratislava si pozornosť vlády zaslúži
TASR
TASR

R. Fico: Bratislava si pozornosť vlády zaslúži

Na snímke zľava podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, podpredseda NR SR Martin Glváč, predseda vlády SR Robert Fico a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák počas rokovania 82. schôdze vlády SR v Bratislave 13. decembra 2017.
Na snímke zľava podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, podpredseda NR SR Martin Glváč, predseda vlády SR Robert Fico a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák počas rokovania 82. schôdze vlády SR v Bratislave 13. decembra 2017. — Foto: TASR - Marko Erd

Bratislave v stredu schválila vláda poskytnutie 13 miliónov eur na opravu ciest.

Bratislava 13. decembra (TASR) – Bratislava si pozornosť vlády zaslúži. Tvrdí to premiér Robert Fico (Smer-SD), podľa ktorého stredajšie rokovanie kabinetu potvrdilo, že je záujem, aby sa hlavné mesto menilo s tým, ako sa ekonomicky krajine darí. Fico tak reaguje na rozhodnutie vlády poskytnúť Bratislave 13 miliónov eur na opravu ciest a 24,9 milióna eur na riešenie dopravy v Devínskej Novej Vsi. Hlavné mesto dostalo tiež viac času pri splácaní návratnej finančnej pomoci od štátu.

"Ide o prvý krok k lepšej kondícii mesta a som presvedčený, že nebude posledným," skonštatoval premiér s tým, že každé hlavné mesto je akousi pomyselnou vstupnou bránou do krajiny. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal tento deň označil za dôležitý zlom vo vzťahu vlády a hlavného mesta. "Ukazuje sa, že vláda a Bratislava vedia mať spolu vecný a konštruktívny vzťah aj napriek určitým politickým rozdielom, ale vieme spolupracovať na riešení problémov Bratislavy a Bratislavčanov," povedal primátor. Je rád, že aj vďaka financiám zo štátu sa bude pokračovať v rekonštrukcii bratislavských komunikácií. "Na konci budúceho roka bude mať Bratislava najlepšie cesty v histórií, aké kedy mala," poznamenal Nesrovnal. S vládou zároveň prebral aj posilnenie vlakových spojov, železničnú stanicu Filiálka, Hlavnú stanicu či výstavbu terminálov integrovanej osobnej prepravy. Hovorili aj o riešení problému s toxickou skládkou vo Vrakuni či o výstavbe náhradných nájomných bytov. "Som rád, že sa uznesenia prijali, ale budem nástojiť aj na ich plnení," uviedol Nesrovnal, ktorý dúfa, že toto nebolo posledné zasadnutie vlády, ktoré sa venovalo hlavnému mestu.

Bratislave v stredu schválila vláda poskytnutie 13 miliónov eur na opravu ciest. Magistrát chce 10-miliónovú dotáciu využiť na opravu najvýznamnejších spojníc mesta ako je Dolnozemská, Brnianska –Hodonínska – Lamačská, Račianska či Bajkalská. Taktiež chce rozšíriť most a kruhový objazd na Hradskej ulici. Staré Mesto plánuje dotáciu vo výške jedného milióna investovať do opravy povrchu komunikácií Povraznícka, Hlboká, Klemensova, Hriňovská, Hollého, Fraňa Kráľa, Kozia a Kýčerského. Návratnú finančnú výpomoc v hodnote dvoch miliónov eur chce staromestská samospráva použiť na opravu komunikácií Strážnická, Justičná, Senická, Lermontovova, Mariánska, Tobrucká, Holubyho, Blumentálska, Na Kalvárii, Svoradova, Beskydská, Benediktiho a Dobrovského.

Vláda taktiež odklepla 24,9 milióna eur na riešenie dopravy v Devínskej Novej Vsi. Zámerom je zokruhovanie napojenia Devínskej Novej Vsi s diaľnicou D4 a cestou II/505, čím sa výrazne zníži dopravná záťaž ulíc Opletalova a J. Jonáša.

Bratislave naposledy schválila vláda dotáciu 15 miliónov eur v decembri 2015, a to na zabezpečenie príprav predsedníctva Slovenska v Rade EÚ v roku 2016. Väčšina peňazí išla do rekonštrukcie komunikácií.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…