Dobré noviny
Paul Stastny sa teší na zápas proti Slovensku
SITA
SITA

Paul Stastny sa teší na zápas proti Slovensku

Američania chcú ísť na majstrovstvách sveta 2013 vysoko.

HELSINKI 13. mája - Omladený americký výber si bez väčších problémov zabezpečil už pred poslednými súbojmi v základnej skupine v Helsinkách postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta v hokeji.

V utorok nastúpi proti Slovensku už s istotou účasti v najlepšej osmičke. Slováci majú nôž na krku, ani víťazstvo ich nemusí za istých okolností posunúť do vyraďovacej fázy.

Američania budú mať v prípade zisku troch bodov istotu prvenstva v skupine. "Zatiaľ nám to ide na šampionáte dobre. Už po príchode do Helsínk som rozmýšľal o tom, že by sme mohli vyhrať skupinu. Je dobré, že sa nám podarilo v nedeľu zdolať Nemecko, tri body sa nám hodia. V ďalších zápasoch musíme potvrdiť našu výkonnosť," povedal kapitán americkej reprezentácie Paul Stastny.

Syn slovenskej hokejovej legendy Petra Šťastného hrá na svojom treťom svetovom šampionáte. USA reprezentoval už na MS 2007 a 2012, má striebro zo zimných olympijských hier 2010 vo Vancouveri. Na utorňajší súboj so Slovenskom sa teší.

V Európe má viacero príbuzných, nastúpi proti krajine svojich rodičov. "K Slovensku mám veľmi blízky vzťah, stále tam žijú moji príbuzní. Budem však bojovať za USA a teším sa na to. Budeme hrať naplno, chceme sa naďalej zlepšovať a mať čo najlepšiu pozíciu pred štvrťfinále," uviedol Stastny.

Hráč Colorada Avalanche si uvedomuje aj fakt, v akej situácii sú momentálne Slováci. V utorok očakáva náročný duel. "Aj Nemci v nedeľu verili, že nás ľahko zdolajú. Slovensko je v ťažkej pozícii, ale kým sa neskončí posledná minúta zápasu, nič nie je rozhodnuté. Nepoznám momentálnu silu slovenského tímu, keďže nemám o ňom dostatok správ. Veľmi však na tom nezáleží, zaujíma nás náš výkon a chceme odviesť stopercentnú prácu," tvrdí Stastny.

Dvadsaťsedemročný center patrí medzi najproduktívnejších hráčov šampionátu. V šiestich zápasoch strelil štyri góly a na ďalších päť prihral. "Myslím, že som v dobrej forme. Daria sa nám v tíme presilovky, ale stále sa chceme zlepšovať," dodáva rodák z kanadského Québecu.

Paul Stastny si chcel v pondelok predovšetkým dobre oddýchnuť, keďže tím USA mal za sebou náročný zápasový víkend, a potom sa pripraviť na súboj so Slovenskom. Proti krajine svojich predkov doteraz hral dvakrát, vlani strelil Slovákom aj jeden z gólov USA pri prehre 2:4. Pred šiestimi rokmi sa radoval z výhry 4:2 v Mytišči.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…