Dobré noviny
Najstaršia dídžejka má 91 rokov
SITA
SITA

Najstaršia dídžejka má 91 rokov

Margaret Leigh-Jones má síce už 91 rokov, mixovania hudby na vinylových platniach a kazetách sa však odmieta vzdať. Poslucháči britských rádií si jej program môžu naladiť dvakrát týždenne.

Britská dôchodkyňa Margaret Leigh-Jones pletenie v hojdacom kresle necháva iným generáciám – vo veku 91 rokov ešte stále dvakrát týždenne mixuje hudbu v rádiu. Získala si tak titul najstaršej dídžejky vo Veľkej Británii, ktorú môžu fanúšikovia počuť na stanici Angel Radio.

Hoci starenka svoje okolie fascinuje, moderných diskotékových hitov sa poslucháči v jej šou nedočkajú. Margaret zostáva verná hudbe svojej doby a na vinylových platniach a klasických kazetách púšťa len albumy vydané do roku 1959. V jej relácii je počuť najmä obľúbencov ako Glenn Miller, Ted Heath či Duke Ellington.

„Nie každý chce počúvať najnovšie hity ako One Direction a podobne,“ uviedla dídžejka.

Hudobný repertoár pritom prerušujú telefonáty poslucháčov, s ktorými diskutuje o aktuálnych témach, ale občas s nimi zdieľa aj vojnové spomienky.

Obľúbenou súčasťou programu je aj pasáž Sing Along at the Kitchen Sink (Spievaj za kuchynskou linkou), v ktorej si poslucháči môžu doma spokojne pospevovať v rýchlom tempe.

Margaret sa okrem svojej práce dídžejky udržiava fit aj fyzicky – pravidelne sa s manželom bicykluje, stará sa o svoje vnúčatá aj pravnúčatá a svojej práce sa odmieta vzdať.

„Nikdy som nemala ambície stať sa dídžejkou, keď som bola mladšia. Najprv som bola nervózna, keď som sa mala posadiť za mikrofón. Teraz ma to však dokáže skutočne nabudiť a moja práca mi pomáha stále sa cítiť mlado,“ dodala dídžejka.

 

www.dailymail.co.uk

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…