Dobré noviny
Peter Grajciar prispel Tbilisi gólom k zisku titulu
SITA
SITA

Peter Grajciar prispel Tbilisi gólom k zisku titulu

Tbilisania zvíťazili v sobotňajšom zápase Umgalesi Ligy nad tradičným rivalom Torpedom Kutaisi presvedčivo 4:0.

TBILISI 6. mája - Slovenský futbalový krídelník Peter Grajciar získal so svojím klubovým zamestnávateľom Dinamom Tbilisi gruzínsky ligový titul.

Dinamo má dve kolá pred koncom nadstavbovej časti dlhodobej gruzínskej súťaže na čele poradia nepreklenuteľný sedembodový náskok. Tbilisania zvíťazili v sobotňajšom zápase Umgalesi Ligy nad tradičným rivalom Torpedom Kutaisi presvedčivo 4:0, pričom záverečný gól stretnutia strelil 29-ročný zvolenský rodák Grajciar.

"Veľmi nás teší, že sa nám podarilo zvíťaziť. Poznali sme výsledok nášho jediného zostávajúceho súpera v boji o majstra, ktorý vyhral, takže sme dreli hneď od úvodu. Polčas bol 2:0. Bol to asi náš najlepší výkon v jarnej časti sezóny. Som rád, že sa mi podarilo skórovať, a to v závere strelou zo šestnástky," povedal Peter Grajciar pre stránku svojej zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency.

Bývalý hráč Slavie Praha, Sparty Praha či tureckého Konyasporu mal prsty aj v ďalších dvoch presných zásahoch Dinama Tbilisi: bol na začiatku akcií, ktoré sa napokon skončili gólom. Pre Grajciara, ktorý v polovici februára podpísal zmluvu na dva roky s trinásťnásobným ligovým šampiónom, to bol prvý zásah do čierneho v Gruzínsku. Zisk majstrovského titulu ani gólový zápis však nebudú sprevádzať žiadne búrlivé oslavy.

"V stredu hráme semifinálovú odvetu v národnom pohári s mužstvom Metalurgi Rustavi. Prvý zápas na ihrisku súpera sme prehrali tesne 1:2, tak by sme to chceli doma otočiť a hrať finále. Bolo by ideálne, ak by sme popri prvenstve v lige oslavovali aj primát v pohári," zakončil odhodlane Peter Grajciar.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…