Dobré noviny
Slovenský ESET expanduje do Nemecka
Dobré noviny
Dobré noviny

Slovenský ESET expanduje do Nemecka

Slovenská softvérová firma otvára ďalšiu pobočku, tentokrát v Nemecku. Povedie ju Slovák Miroslav Mikuš.

BERLÍN 27. apríla - Slovenská bezpečnostná softvérová firma ESET sa rozširuje a zakladá pobočku v Nemecku. Ide pritom o pobočku, ktorá je súčasťou stratégie Esetu v nemecky hovoriacich krajinách. Bude kontrolovať a rozširovať sieť nemeckých resellerov a posilňovať maloobochodnú a e-commerce pozíciu slovenského giganta. Pobočka bude vytvorená ako spoločný podnik Esetu a nemeckého distribútora Datsec.

Novú pobočku Eset Deutschland GmbH so sídlom v Jene, bude riadiť Miroslav Mikuš, ktorý doteraz pôsobil ako šéf Eset EMEA Sales and Marketing Operations. 

Mikuš začal svoju kariéru v Esete v roku 2009 ako Channel Sales Manager, odkiaľ sa prepracoval na tímlídra oddelenia EMEA Sales and Marketing. Zakrátko sa stal vedúcim tímu EMEA Sales and Marketing Operations.

Miroslav Mikuš vyštudoval manažment a business administration na City University of Seattle. Pred príchodom do Esetu pracoval na obchodných a technologických pozíciách v Avnet Technology Solusions. Je technologickým nadšencom a víťazom národných elektrotechnických súťaží pre mladých mikroelektronikov.

ESET je slovenská softvérová firma s hlavným sídlom v Bratislave v Aupark Tower. Pobočky má v Prahe, Buenos Aires, San Diegu, Krakove a má zastúpenie vo viac ako 160 krajinách sveta. Jej hlavným produktom je antivírusový program NOD32. Vznikla v roku 1992 zlúčením dvoch spoločností pričom jej počiatky sa datujú od roku 1987. Názov spoločnosti je odvodený od mena staroegyptskej bohyne Eset. V rokoch 2008, 2009 a 2010 sa ako prvá slovenská spoločnosť stala tri razy po sebe firmou roka v ankete TREND TOP Firma roka.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…