Skoncujte so zlozvykmi raz a navždy
SITA
SITA

Skoncujte so zlozvykmi raz a navždy

Obhrýzanie nechtov patrí medzi najnezdravšie zlozvyky. Pokiaľ si neumývate ruky každých päť minút, bacilom sa nevyhnete.

BRATISLAVA 28. januára - Prvé týždne nového roka sú za nami. Darí sa vám plniť vaše predsavzatia?

Od Nového roka prešiel už takmer mesiac, mnohí z vás to už zrejme stihli vzdať. Nikdy však nie je neskoro. Nevešajte hlavu, prinášame vám tipy ako sa jednoducho zbaviť najhorších zlozvykov.

Budete mať zo seba lepší pocit a urobíte niečo pre vaše zdravie.

Skončite s obhrýzaním nechtov

Obhrýzanie nechtov patrí medzi najnezdravšie zlozvyky. Pokiaľ si neumývate ruky každých päť minút, bacilom sa nevyhnete. Ak si hryziete aj kožičku, môžete si spôsobiť infekciu nechtových lôžok.

Za týmto zlozvykom sa však môžu skrývať aj psychické problémy ako stres či úzkosť.

V lekárňach predávajú prípravky, ktoré fungujú ako lak na nechty, majú však odporne horkú chuť a od obhrýzania vás môžu odradiť. Hryziete si nechty, keď sa nudíte? Robte všetko pre to, aby ste sa nude vyhli. Žuvanie žuvačky je tiež nápomocné, minimálne budú zamestnané vaše ústa.

Keď máte nutkanie hrýzť vždy pri stresových situáciách alebo je tento zlozvyk už neúnosný, nehanbite sa navštíviť odborníka, ktorý vám pomôže s týmto problémom bojovať.

Prestante sa hrbiť

Ak sa hrbíte aj keď stojíte a v kresle ste schúlení do vašej obľúbenej polohy, svaly a väzivá vašej chrbtice musia veľmi tvrdo pracovať na jej vyrovnávaní.

Tento boj vo vašich svaloch môže okrem iných problémov, viesť k únave, bolesti chrbta a nepríjemnej migréne.

Cvičenie robí majstra. Keď stojíte, majte na pamäti, aby boli vaše ramená vzadu, uvoľnené a prsia tlačte dohora. Pri sedení by ste mali mať obe nohy na zemi a kolená zas v jednej rovine s bokmi.

Pohodlne si oprite chrbát a sústreďte sa na vyrovnané ramená aj krk. Zo začiatku vám takéto sedenie môže prísť nekomfortné, no vydržte to. S vyrovnanou chrbticou budete vyzerať vyšší a spokojnejší.

Zaspávanie s kontaktnými šošovkami

Možno sa vám stáva, že si zabudnete vybrať kontaktné šošovky a zaspíte s nimi. Zvyšujete si tak však riziko infekcie očí.

Vaše oči trpia aj na nedostatok kyslíka a v niektorých prípadoch sa vám na očiach môžu vytvoriť krvavé cievky. Dávajte si pozor, aby sa vám to nestávalo často, môžete si tak vytvoriť intoleranciu a nosiť budete len okuliare.

Spravte si z vyberania šošoviek rutinnú záležitosť. Po príchode z práce si pravdepodobne idete umyť ruky. Prečo si pri tej príležitosti nevybrať aj šošovky a nasadiť okuliare.

Nočné vyjedanie chladničky

Nočné jedenie a zdravý životný štýl k sebe nepatria a nie je dobré ani pre váš metabolizmus. Ak sa najete tesne pred spaním, vaše telo bude namiesto spaľovanie tukov tráviť to, čo ste práve zjedli. V noci vás navyše môže prebudiť nepríjemné pálenie záhy.

Porozmýšľajte nad tým, čo vás núti k večernému mlsaniu. Cez deň by ste mali jesť výdatne a minimálne päťkrát za deň. Tak sa vyhnete nočnému hladu a cestu do chladničky si v noci ušetríte.

Posúvanie alarmu na budíku

Zvyknete si budík nastavovať tak, aby ste ho ráno párkrát zrušili? Často to vedie k tomu, že zaspíte a nič nebudete stíhať. Vystresujete sa skôr, ako začne váš deň. Problémy so vstávaním vyrieši najmä pravidelnosť a dobrý spánok. Pre človeka je potrebných osem hodín dobrého spánku.

Zdroj: huffingtonpost.com

Myslite na zdravie aj na Facebooku!

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…