Dobré noviny
Forbes zverejnil mená mladých ľudí predurčených zmeniť svet
SITA
SITA

Forbes zverejnil mená mladých ľudí predurčených zmeniť svet

Na zozname ľudí, ktorí by mali zmeniť svet, sú osobnosti do 30 rokov ako Adele, Justin Bieber, Rihanna, Mark Zuckerberg, LeBron James či Chloe Moretz.

BRATISLAVA 18. decembra - Americký magazín Forbes zverejnil mená najsľubnejších mladých ľudí, ktorí sú vraj predurčení nejakým spôsobom zmeniť svet.

Prestížny zoznam 30 under 30 sa skladá z 15 kategórií ako Energia, Hudba, Hollywood, Vzdelanie, Umenie a štýl, Financie či Technika, pričom do každej z nich redaktori Forbesu zaradili 30 ľudí do 30 rokov, ktorí sú na najlepšej ceste dosiahnuť celosvetové uznanie a úspech.

Niektoré mená sú už teraz veľmi známe, napríklad 26-ročné módne návrhárky Ashley & Mary-Kate Olsen, 24-ročná speváčka Adele, 18-ročná tínedžerská hviezda Justin Bieber, 26-ročná Lady Gaga, 28-ročná Katy Perry, o štyri roky mladšia Rihanna, 28-ročný zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg, 26-ročný šprintér Usain Bolt či 28-ročný basketbalista LeBron James.

Redaktori Forbesu predpokladajú, že v najbližšom období čaká cesta na absolútny vrchol 28-ročnú návrhárku Carly Cushnie, 21-ročného fotografa Michaela Avedona, 17-ročnú gymnastku Gabrielle Douglas, 25-ročného rappera Wiz Khalifu, 25-ročného hudobníka Franka Oceana, 15-ročnú herečku a scenáristku Maude Apatow, 26-ročného herca Sama Claflina, 22-ročného herca Chrisa Colfera alebo 15-ročnú herečku Chloe Moretz. Kompletné zoznamy vo všetkých kategóriách zverejnili na webovej stránke www.forbes.com.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…