Chcete byť šťastní? Dodržiavajte tieto tri zásady
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Chcete byť šťastní? Dodržiavajte tieto tri zásady

Všetci neustále premýšľame nad tým, ako byť šťastnými a ako sa nad väčšinu vecí jednoducho povzniesť. Mladá Novozélanďanka žíjúca v New Yorku vraj na to prišla. Pritom sama kedysi trpela depresiami a poruchami príjmu potravy.

Gala Darlingová praktizuje radikálnu sebalásku a odporúča ju aj ostatným ženám — Foto: Facebook/Gala Darling

Ženy vraj trpia epidémiou nechuti voči sebe. Aspoň to si myslí 32-ročná Gala Darlingová, ktorá pochádza z Nového Zélandu, no teraz žije v „hlavnom meste sveta“. Sama si pritom prešla skutočným peklom. Ako teda dosiahnuť obyčajné šťastie? Podľa Galy stačí zmeniť tri veci, pričom podstatná je sebaláska.

Od blogu ku knihe

Ako informuje Daily Mail, Gala najprv blogovala o móde a štýle. Svoje zmýšľanie však otočila po tom, ako začala dostávať otázky o tom, aké džínsy si kúpiť, aby v nich napríklad nohy vyzerali lepšie. „Uvedomila som si, že to, čo sa skutočne pýtajú, je, ako môžem byť šťastná. Pomyslela som si, že iný typ džínsov vás šťastnými neurobí. A tak som začala písať o šťastí,“ vysvetlila.

Od blogu, ktorý zaznamenal veľký úspech, sa dopracovala k vlastnej knihe s názvom Radikálna sebaláska s podtitulom Sprievodca milovania samého seba a žitia svojich snov. Autorka sa tvári, že jej na ženskom šťastí záleží, ale vidí, že aj brilantné ženy strácajú v dnešných časoch svoj potenciál, no mali byť žiť čo najlepšie, ako vedia.
A ako teda docieliť to, aby boli ženy šťastné a spokojné? Gala tvrdí, že základom sú tri kľúčové slová, a, samozrejme, praktizovanie ich významu, a to vďačnosť, starostlivosť o seba a zapisovanie. Poďme teda po poriadku.

Zapisujte si komplimenty

Vďačnosť sa má podľa Galy praktizovať každý deň. Podľa nej spôsobí každodenné uznanie si toho, za čo je človek vďačný, výrazný rozdiel. „Keď sme vďační za to, čo máme, nebudeme porovnávať seba s ostatnými,“ vysvetlila s tým, že hoci to znie jednoducho, môže to výrazne zmeniť naše vnímanie sveta.

Ďalší bod, starostlivosť o seba, jednoducho znamená venovať čas sama sebe. Napokon, čo môže byť lepšie ako mať čas na seba a robiť veci, ktorá vás bavia? Navyše, podľa Galy sa takto aj budete cítiť lepšie, respektíve to bude mať vplyv na to, ako sa cítite. „Takže, ak sa necítite dobre, robte veci, pri ktorých sa dobre cítite,“ odporúča.

Pri zapisovaní nemá Gala na mysli písanie si denníka, aj keď sme už počuli, že aj toto môže byť celkom dobrá psychoterapia. Tento bod na ceste k šťastnému životu však spočíva v tom, aby ste si zapisovali komplimenty, ktoré počas roka dostanete. „Pamätáme si negatívne reakcie, nie tie pozitívne,“ vyslovila veľkú pravdu. Zápisky s pozitívnymi reakciami na našu osobu nám tak môžu pomôcť vo chvíľach, keď máme zlý deň.

Samotná mladá žena pritom evidentne vie, o čom hovorí. Keď bola mladšia, trpela vraj depresiami a poruchami príjmu potravy. Podľa svojich slov teda veľmi dobre chápe, aké je to byť celý čas nešťastná. Sama bola skeptikom a k zmene životného prístupu ju mal nakopnúť „otravný“ priateľ.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…