Dobré noviny
Keď musel dať syna do ústavu, bol na dne. Miro Noga si myslel, že pravá láska je v živote iba jedna
Simona Gálová
Simona Gálová

Keď musel dať syna do ústavu, bol na dne. Miro Noga si myslel, že pravá láska je v živote iba jedna

Noga a Skrúcaný vo filme Anatol / Miro Noga
Noga a Skrúcaný vo filme Anatol / Miro Noga — Foto: Archív STV (Anatol); TASR

Nikto, kto to nezažil, si nevie predstaviť, čo to je, spomínal herec.

„Kedysi sme pracovali a pracovali, boli úspešní, boli sme v jednom švungu. Až potom si človek uvedomí, že predsa len v tej mladosti, tým, že som stále točil a nebol doma, mi niečo ušlo.“ To sú slová, ktoré pred kamerami kedysi povedal Miro Noga. Herec a humorista, ktorý roky zabával Slovákov, otvorene hovorí o svojich úspechoch, ale aj pádoch, pri ktorých si siahol na úplne dno. Tá najväčšia skúška prišla v čase jeho najväčšej slávy, keď sa mu po revolúcii narodil chorý synček.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Brano Gza Waclav (@brano_gza_waclav)

Mal ísť ku psychiatrovi

Smial sa, že na svet sa prerazil nosom. „Asi som sa veľmi chystal na ten svet. Myslím, že som bol veľmi životaschopné a živé dieťa, no na druhej strane som bol aj dosť nesmelý. Dá sa povedať, že som sa dosť neprejavoval. Bol som skromnejší, tichší chlapec,“ hovoril kedysi v relácii Soireé z Mlynskej doliny.

Miro Noga od detstva miloval umenie, maľoval, vyrezával a ako tínedžer nakoniec objavil tú skutočnú vášeň v zabávaní ostatných. „To sa mi až neskôr priznala mama, že ma teta nachytala u babky, ako robím pred zrkadlom nejaké ksichty. Vtedy tá teta úplne vážne zobrala moju mamu a hovorí jej – Marienka, ty by si mala ísť s tým Mirkom k psychiatrovi,“ smial sa pri spomienkach Miro Noga. On neskončil na psychiatrii, ale na Vysokej škole múzických umení, kde stretol ľudí, ktorí mu zmenili život.

Najväčší úder od života

Na škole študoval dramaturg Lany Jánošov, ktorý sa rozhodol po prvýkrát spraviť ako svoje absolventské predstavenie zábavný program. Dovtedy to bolo nemysliteľné. Hlavnými hercami v zábavnej šou boli Janko Kroner, Paľo Jurán a, samozrejme, Števo Skrúcaný s Mirom Nogom.

Foto: TASR

Kým v práci zažíval jeden úspech za druhým, v súkromí dostal najväčší úder od života. S manželkou Líviou mali syna Olivera, no keď sa im narodil druhorodený Marek, ocitli sa na dne. „Žiaľ, dopadlo to veľmi zle,“ povedal otvorene.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 4

Už ste čítali?