Súd rozhodol v megaspore Johnnyho Deppa a Amber Heard. Kto klamal a kto musí zaplatiť mastné odškodné?
Marián Tabakovič
Marián Tabakovič

Súd rozhodol v megaspore Johnnyho Deppa a Amber Heard. Kto klamal a kto musí zaplatiť mastné odškodné?

Súd dal za pravdu Deppovi, priklonil sa k nemu vo všetkých bodoch obžaloby.

— Foto: Profimedia a TASR/AP

Proces trval týždne a sledoval ho celý svet. Súd v americkej Virgínii napokon dal za pravdu slávnemu hercovi Johnnymu Deppovi, ktorý bojoval o svoju česť s bývalou manželkou Amber Heardovou. Tá mu teraz musí vyplatiť 15 miliónov dolárov za to, že sa označila za obeť domáceho násilia aj za to, že ho zámerne poškodila a hovorila o ňom klamstvá. Súd bol na Deppovej strane vo všetkých bodoch obžaloby.

Reakcie na slovenských sociálnych sieťach na sebe nenechali dlho čakať.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/zomriofficial/posts/pfbid0E4sfXgrKY7k7P8TfdxZPk2c76sN6ao6bcEbXQkXBPCYqYogGcWPpFk51pRfKvXHAl

Vypovedali desiatky svedkov

Výrazne menšie odškodné vo výške dvoch miliónov dolárov sedemčlenná porota prisúdila aj herečke Amber Heardovej, a to za urážlivé vyjadrenie zo strany Deppovho právnika. Informovala o tom agentúra AP. Celý šesť týždňov trvajúci proces, ktorého súčasťou boli televízne prenosy z pojednávaní, sledovali fanúšikovia Johnnyho Deppa po celom svete, mnohí aj priamo v súdnej sieni.

V jeho priebehu vypovedali desiatky svedkov vrátane telesných strážcov, predstaviteľov Hollywoodu, agentov, expertov, lekárov, priateľov a príbuzných oboch bývalých manželov. Porota zložená z piatich mužov a dvoch žien dospela k verdiktu jednomyseľne po troch dňoch rozvažovania. Depp aj Heardová sa počas procesu snažili dokázať, že výroky druhej strany voči ich osobe poškodili ich dobrú povesť a že boli nepravdivé a prednesené so zlým úmyslom. Heardovej porota priznala len to, že ju jeden z Deppových právnikov nepravdivo očiernil tvrdením, že spoločne so svojimi priateľmi zámerne urobila neporiadok v byte, kde manželia vtedy bývali, a potom privolala políciu.

Dúfal, že sa mu podarí očistiť svoje meno

Známy americký herec a producent dúfal, že sa mu podarí očistiť svoje meno po tom, ako Amber Heardová v roku 2018 vyhlásila, že bola počas ich manželstva vystavená domácemu násiliu. "Porota mi vrátila život," reagoval na verdikt prostredníctvom Instagramu Johnny Depp, ktorý sa na stredajšom pojednávaní súdu vo Fairfaxe v štáte Virgínia osobne nezúčastnil.

Vyjadril pritom presvedčenie, že jeho víťazstvo povzbudí iných mužov aj ženy, ktorí sa podobne ako on stali obeťami falošných obvinení. Heardová, ktorá si výrok poroty vypočula v súdnej sieni osobne, vyjadrila nad ním hlboké sklamanie. "Moje rozčarovanie je ešte väčšie, keď si pomyslím, čo tento verdikt znamená pre iné ženy. Ide o krok späť. Vracia nás do časov, keď žena, ktorá verejne prehovorila (o násilí), mohla byť verejne potupená," napísala vo vyhlásení zverejnenom na Twitteri.

Občianskoprávny spor vo Virgínii sa sústreďoval na článok zverejnený v roku 2018 v denníku The Washington Post, v ktorom sa Heardová označila za "verejne známu tvár domáceho násilia". Johnny Depp sa týmto výrokom cítil očiernený, hoci ho v článku priamo nemenovala.

 

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…