Aj Slovensko má svoju Billie Eilish. Mladá speváčka zažiarila na najznámejšom bilborde sveta
Simona Gálová
Simona Gálová

Aj Slovensko má svoju Billie Eilish. Mladá speváčka zažiarila na najznámejšom bilborde sveta

Slovenská speváčka Karin Ann upútala pozornosť aj v zahraničí.

Karin Ann prirovnávajú k americkej speváčke Billie Eilish. — Foto: Instagram - @itskarinann

New York – Mladá slovenská speváčka Karin Ann, ktorú hudobníci nazývajú aj novým hlasom generácie, upútala pozornosť aj v zahraničí. Jej najnovšiu pieseň „in company“ (V spoločnosti) si všimla známa streamovacia služba Spotify, ktorá Karin umiestnila na najvýznamnejší bilbord na newyorskom námestí Times Square. Prestížne umiestnenie na jednom z najrušnejších miest sveta získala Karin Ann ako prvá slovenská umelkyňa. Zo strednej Európy sa to zatiaľ podarilo českým speváčkam Ewe Farnej a Lenny. 

Pozitívna motivácia do nových projektov

Okrem miesta v svetovom playliste Spotify EQUAL GLOBAL sa Karin stala aj umelkyňou mesiaca a tvárou playlistu Spotify EQUAL CZ&SK pre august 2021. Streamovací gigant chce touto kampaňou vybojovať rovnaké podmienky pre všetkých v hudobnom priemysle.

„Veľmi sa z toho teším, som rada, že moja hudba sa tak môže dostať k ďalším ľuďom, ktorým môže pomôcť, ak sa stotožnia s tým, o čom spievam. V posledných mesiacoch sa toho udialo veľmi veľa a ja som vďačná za všetko ľuďom, ktorí ma podporujú – ich feedback je pre mňa pozitívnou motiváciou do nových projektov, ktoré práve pripravujem,“ informovala 19-ročná speváčka.

Témy, ktoré hýbu spoločnosťou

Svojou tvorbou slovenská hudobníčka poukazuje na tabuizované témy ako je duševné zdravie, rasová diskriminácia či utláčanie minorít. Na hudobnej scéne debutovala na začiatku roku 2020 a už o rok bola hosťkou na turné poľskej speváčky Sanah. Počas návštevy poľskej televíziu TVP2 v priamom prenose vyjadrila podporu LGBT+ komunite.

„Rada by som dnes venovala túto pieseň LGBT a minoritám v Poľsku. Viem, že to nemáte ľahké. Priala by som si, aby ste sa cítili v bezpečí, som tu pre vás, mám vás rada a ďakujem,“ vyhlásila v televízii Karin Ann. Vládnuca poľská strana Právo a spravodlivosť LGBT+ komunitu nepodporuje, a preto po speváčkinom prejave musel editor vysielania opustiť svoju funkciu.

Aj keď bolo slovenskej speváčke ľúto, že kvôli jej gestu niekto prišiel o prácu, verí, že táto udalosť rozvíri debatu o tolerancii poľskej spoločnosti. Aj jej nová pieseň, vďaka ktorej sa dostala na Times Square, rieši opäť vážnu tému. „Je to o tom, ako sa človek cíti uväznený a osamelý, bez ohľadu na to, či je v miestnosti plnej ľudí alebo sám v izbe. Naša myseľ môže byť veľmi strašidelným miestom. Nezabúdajte ale, že aj keď ste osamelí, nemusíte byť osamelí sami. Všetci spolu sme osamelí,“ dodala k piesni.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…