Vytvorte si luxusný priestor pre home office
Inzercia
Inzercia

Vytvorte si luxusný priestor pre home office

Práca z domu nemusí byť náročná. Dôležité je vytvoriť si pre ňu čas, pokoj a ergonomický priestor - a ak bývate štýlovo, je dobré myslieť aj na estetickú stránku pracovného kútika či kancelárie, aby miesto nenarušilo celkovú eleganciu vášho domova. Ako na luxusný home office, priestor, v ktorom budete pracovať s naozajstným nadšením?

Ilustračné foto. — Foto: Unsplash

Keď sa povie home office, väčšina ľudí si predstaví korona krízu, pri ktorej boli stovky zamestnancov, zamestnávateľov aj podnikateľov nútení fungovať z domova. Či už medzi nich patríte, alebo sa na prácu z domova ešte len chystáte, je ideálna doba zamyslieť sa nad tým, ako váš home office uchopiť. Respektíve ako sa k práci zariadiť, tak aby ste boli plne produktívni a efektívni. Vaša domáca kancelária by totiž nemala byť len funkčná, na pohľad by mala nadväzovať na celkový vzhľad a štýl interiéru. Tu je pár tipov, ako zariadiť praktické, ale aj luxusné pracovné miesto pre vašu činnosť.

Premýšľajte v súvislostiach

Ešte, než sa vrhnete do nákupu potrebného vybavenia, skúste sa pohrať s myšlienkami. Je čas na predstavivosť! Vytvorte si v mysli víziu, ako by mal vyzerať ideálny pracovný priestor. Práve doma môžete dať voľný priechod fantáziám aj vlastným potrebám. Zároveň je však dobré držať sa celkovej nálady interiéru. Preto si napíšte jednoduchý manuál s prehľadom materiálov a štýlu. Jedine tak sa vám podarí vytvoriť praktický, ale aj vkusný priestor pre prácu. Zladený, ale originálny.

Začnite nákupom prístrojov

Máte už potrebné technické vybavenie pre prácu? Ak nie, nezabudnite zaobstarať jednotlivé prístroje. V kancelárii sa iste nestratí tlačiareň, kvalitny počítač či notebook, audio zariadenie, dokovací stojan a ďalšie prvky. Nezabudnite však ani na drobné detaily, ktoré sa vám takisto môžu hodiť - náplň do tlačiarní (vyberajte vždy originálne tonery, napríklad pre prístroj HP farby do tlačiarne HP, predídete poškodeniu prístroja), slúchadlá, skener a ďalšie.

Náš tip? Môže sa vám hodiť moderná multifunkčná tlačiareň, prístroj ideálne s bluetooth rozhraním, ktoré vám tiež uľahčí tlač z mobilu. Akonáhle nakoniec budete mať jasno v prístrojoch, budete mať jasno v tom, ako bude potrebné rozvrhnúť priestor a aký nábytok budete potrebovať. Častou chybou pri zariaďovaní je opačný postup - zbytočne by ste tak museli dokupovať rôzne úložné priestory alebo napríklad stolík pod prístroje. Vyhnite sa tomu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: Unsplash

Ergonómia hrá dôležitú úlohu

Ergonómia je náuka, ktorá vo svojej podstate prispôsobuje pomôcky a napríklad taký nábytok potrebám a vlastnostiam ľudského tela pri jednotlivých činnostiach. Práve preto je prívlastok ergonomický dôležitý pri výbere nábytku pre prácu. Keď zvolíte komfortný nábytok, stôl a stoličku či kreslo, predídete nežiaducim bolestiam chrbta a ďalším možným zdravotným problémom. Vyberte si ideálne polohovateľný stôl. Alebo napríklad ten rastúci - v takom prípade z neho ľahko vytvoríte stôl pre chvíľkové státie. Stáť pri práci? Perfektné riešenie pre odpočinok chrbtice, ktorá pri dlhodobom sedení dostáva zabrať. Uľavíte si. Stolička či kreslo by mali byť tiež ergonomické. Správne polohovanie, opierky a možnosť pohojdávania sú ideálne pre flexibilné a správne sedenie. Zabúdať nesmieme ani na vhodnú výšku monitoru alebo obrazovky notebooku. Myslite na to, aby ste sa do obrazovky pozerali vzpriamene, teda v sede s rovným chrbtom. Ak máte notebook, podložte ho stojanom pod notebook, aby sa vám lepšie pracovalo.

Dekorujte vzhľadom na interiérový dizajn

A nakoniec? Stačí vyladiť detaily, aby ste mohli začať s prácou. Sú tu hneď dve možnosti. Miesto môžete sami dekorovať, stačí sa naladiť na štýl vášho bývania a vychutnať si svoju veľkú kreatívnu chvíľu. Ak by ste chceli nadviazať na interiér naozaj luxusne, môžete si najať profesionála - interiérového dizajnéra. Ten vám pomôže vyladiť každý detail tak, aby pracovný kút pre váš home office dokonale podčiarkol celkovú atmosféru priestoru. Nakoniec sa aj pracovný kút či kancelária môžu stať vkusnou súčasťou každého bývania. Reprezentatívny, luxusný a predovšetkým komfortný.

TIP: V zdravej kancelárii nesmie chýbať zeleň. Tá nielenže upokojuje, ale zároveň uľaví vašim očiam. Umiestnite sem pár exotických izbových rastlín, ktoré osviežia tento kút.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…