Cher zachránila najosamelejšieho slona sveta, ktorý roky trpel v zajatí. Pri stretnutí mu aj zaspievala
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Cher zachránila najosamelejšieho slona sveta, ktorý roky trpel v zajatí. Pri stretnutí mu aj zaspievala

Kaavan získal prezývku najosamelejší slon sveta. Po desiatkach rokov, ktoré prežil v nehostinných podmienkach, sa však teraz vďaka speváckej ikone konečne dočká slobody.

Na snímke speváčka Cher a najosamelejší slon sveta Kaavan počas stretnutia v Pakistane. — Foto: Instagram/ftwglobal, Cher

HOLLYWOOD/PAKISTAN 30. novembra - Najosamelejší slon na svete má za sebou hviezdne stretnutie. Ešte predtým, ako opustil Pakistan a začal by si užívať zaslúžený dôchodok v rezervácii v Kambodži, prišla ho pozrieť spevácka ikona Cher, ktorá sa zaslúžila o jeho záchranu z miesta, kde desiatky rokov trpel. 

Desiatky rokov trpel zanedbávaný v zoologickej záhrade

Práve Cher môže slon menom Kaavan ďakovať za to, že sa po rokoch dočká toho, že si konečne bude môcť zabehať vo voľnej prírode. Len ako ročné mláďa sa Kaavan ako darček od Srí Lanky dostal do zoo v hlavnom meste Pakistanu, Islamabádu, kde strávil celých 35 rokov, píše CNNPočas týchto rokov bol však zanedbávaný, čo sa prejavilo aj na jeho súčasnom zdraví. Kaavana trápia mnohé nielen fyzické problémy, ale nesie si so sebou aj viacero psychologických tráum. V roku 2012 navyše stratil partnerku a vyslúžil si tak prezývku najosamelejší slon sveta. 

Cher si najala tím právnikov a spustila obrovskú kampaň

Avšak teraz sa zdá, že sa všetko na dobré obráti a po rokoch boja o Kaavanovu slobodu sa tak slon naozaj dočká. O zanedbávaní zvierat v zoo v Islamabáde sa aj vďaka Kaavanovi dozvedel celý svet. Súd následne začiatkom tohto roka rozhodol, že kritizovaná zoo musí byť zatvorená a všetky zvieratá budú premiestnené. Kaavan tak konečne okúsi slobodu v prírodnej rezervácii, kde bude o neho príkladne postarané. Nič z toho by sa však nestalo, keby nebolo Cher. 

Práve speváčka spustila obrovskú kampaň na sociálnych sieťach, kde svet informovala o Kaavanovi a prosila autority, aby mu umožnili dostať sa na slobodu. O jeho príbehu sa vraj dozvedela ešte v roku 2016 od ľudí na Twitteri: „Pomyslela som si, ako mu môžem pomôcť? Ako to môžem napraviť? Ako môžem zachrániť slona, ktorý bol 17 rokov pripútaný na reťazi a ktorý je tisíce míl ďaleko?“ opísala pre CNN speváčka, ktorá následne nielenže rozbehla rozsiahlu kampaň, ale najala si aj tím právnikov, ktorý jej asistoval v Kaavanovej záchrane. Takisto zapojila svoju vlastnú charitatívnu organizáciu s názvom Free The Wild. A jej snaha nevyšla nazmar.

Speváčka osamelému slonovi pri stretnutí aj zaspievala

Len pred pár hodinami jej charitatívna organizácia na Instagrame informovala, že Kaavan bude letecky premiestnený do prírodnej rezervácie a aktuálne ho už pripravujú na odlet.

V rezervácii v Kambodži bude žiť v otvorenej prírode aj s inými zvieratami. Aktivisti, ktorí Cher pomohli s jeho záchranou, podľa CNN dúfajú, že si v rezervácii nájde aj novú partnerku

Cher mu pri stretnutí aj zaspievala

Ešte pred odchodom za novým a lepším životom ho však čakala jedna dôležitá návšteva. Speváčka priletela do Pakistanu, aby sa stretla so zvieraťom, ktorého život pomohla zachrániť. Stretnutie bolo veľmi milé a speváčka Kaavanovi aj zaspievala svoju pieseň „A Dream is a Wish Your Heart Makes“.

Okrem slona sa však ikona stretla aj s premiérom Pakistanu Imran Khanom. Následne na svoj Twitter napísala, že mu úprimne ďakuje za to, že sa Kaavan dostane do Kambodže a svoj život dožije na slobode obklopený inými zvieratami.

Premiér následne speváčke takisto poďakoval za jej snahy a pozval ju, aby s ním ďalej spolupracovala aj na iných environmentálnych iniciatívach v krajine. 

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…